ثروتمند شدن در زندگی من چگونه اتفاق افتاد

در واقع ثروتمند شدن یک اتفاق کوچک نیست و نیازمند فراهم کردن شرایطی خاص می باشد و من توانستم با ایجاد یک زمینه مطلوب فکری و برنامه ریزی برای چگونگی مدیریت پول هایم تبدیل به فردی ثروتمند شوم و در این مقاله می خواهم انواع بازی های فکری که طرفداران بسیاری در بازار دارند به شما معرفی نمایم.

بازی فکری کودکان

در واقع بازی فکری کودکان در عین لذت و شادابی موجب به چالش کشیده شدن توان فکری، تمرکزی، IQ و EQ فرد می شوند و به مرور باعث پیشرفت فرد در این توانایی ها می شوند. بازی های فکری هر کدام به نسبت دسته بندی و نوع خود بر یک یا چند بخش از قدرت ها و توانایی های مغز و ذهن ما تاثیر گذار هستند. به طور مثال بازی های استراتژیک قدرت تحلیل و محاسبات، قدرت پیش بینی و حس ششم، قدرت ریسک پذیری و … را درگیر کرد و در صورت استمرار آن باعث تقویت این بخش ها در مغز و ذهن می شوند.

بازی های فکری سبب می شوند تا کودک در زمان بازی برای رسیدن به نتیجه از قوه خلاقیت و تخیل خود استفاده کند و علاوه بر آن موجب رشد و تقویت آن نیز خواهد شد. تا قبل از 5 سالگی تقویت ذهن کودکان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و کارشناسان زیادی عقیده دارند، که مهارتهای ذهنی افراد تا 5 سالگی صورت می گیرد‌. این دوره بهترین زمان است تا ذهن کودک تقویت شود و با انجام فعالیت های لذت بخش و ساده کمک فراوانی به تقویت هوش کودک، افزایش دقت و مهارت، رشد مهارت های جسمی و ذهنی کودک نمود.

بازی فکری دخترانه

انجام بازی فکری دخترانه در هر سنی مزیت های خاص خود را دارد. در بزرگسالان می تواند موجب افزایش قدرت خلاقیت و حتی زمینه ساز اختراعات و اکتشافات مهم باشد. در کودکان هم فوایدی مثل؛ ایجاد هماهنگی بین دست و چشم، آموزش ماندگار و عمیق مفاهیم درسی به دانش آموزان، لذت بخش کردن آموزش برای کودکان و افزایش میزان خلاقیت و قدرت تخیل را به همراه می آورد. انجام بازی های فکری ساختنی موجب می شود تا کودک هر چیزی را که در دنیای خیالی خود می بینند به آسانی تبدیل به واقعیت کند، به همین جهت انجام بازی فکری برای کودکان با افزایش خلاقیتشان همراه خواهد بود. انجام بازی فکری در کودکان می تواند به تقویت اعتماد به نفس و خودباوری آنها کمک کرده و سبب افزایش میزان همبستگی و تعاملات مثبت خانوادگی آن ها شود. در نهایت در سنین بالاتر خطر ابتلا به بیماری‌هایی همچون آلزایمر را نیز بسیار کاهش می دهد و به عنوان یک راهکار عالی در خصوص کاهش استرس و نگرانی های روزمره خواهد بود.

بازی فکری معمایی

می توان گفت بازی فکری معمایی نوعی معما است که برای حل آن معمولاً به تفکر غیر متعارفی نیاز است و از کودکی به ما معرفی می شود. معلمان معمولاً به عنوان فعالیت‌های سرگرم‌کننده در مدرسه، برنامه‌ها و بازی‌های فکری را برگذارمی کنند تا به کودکان کمک کنند که در کنار یک تجربه سرگرم کننده، ذهن خود را تقویت‌کنند. اما بازی‌های فکری فقط برای کودکان لذت‌بخش نیست، بلکه بزرگسالان نیز از آن لذت می‌برند و برای آنان نیز مفید است. بنابراین به هر شخصی از کودکی تا نوجوانی و بزرگسالی توصیه می شود که از این پرورش‌ دهنده‌های ذهن استفاده ‌کنند.


akun pro china akun pro hongkong akun pro filipina akun pro jepang akun pro kamboja akun pro malaysia akun pro myanmar akun pro rusiaakun pro thailand akun pro vietnam slot server rusia slot server malaysia slot luar negeri akun pro jepang akun pro jepang slot server thailand slot server luar slot server kamboja slot server thailand link server asia link server internasional link server sensasional akun pro rusia akun pro jepang akun pro prancis akun pro thailand slot server luar slot server thailand slot server amerika slot server prancis slot server hongkong slot server jepang slot server malaysia slot server myanmar slot server vietnam slot server rusia slot luar negeri slot server jepang slot server kamboja slot server myanmar slot server rusia slot server thailand slot server thailand slot luar negeri akun pro filipina akun pro myanmar akun pro malaysia akun pro rusia slot server malaysia slot server rusia slot server china slot server hongkong slot server jepang slot server kamboja slot server korea slot server malaysia slot server myanmar slot server prancis slot server rusia slot server thailand