با پارچه به ثروت میلیاردی رسیدم

در هر کاری اگر بهترین خودمان باشیم به موفقیت می رسیم. این سخن را از بزرگی شنیده بودم و من هم سعی کردم در حرفه ای که در پیش گرفته بودم بهترین خودم باشم. پس با آموزش و کسب مهارت توانستم در حرفه وکسب و کار پارچه به موفقیتهای زیادی دست پدا کنم. در ادامه شما را با برخی انواع پارچه آشنا می کنم.

پارچه مخمل

مخمل یا Velvet در واقع نام نوعی روشی برای بافت پارچه است که معمولا از جنس نخ یا کتان است اما از هر جنس دیگری هم می‌تواند باشد. پارچه مخمل پارچه‌ای سه بعدی است که علاوه بر تار و پود، دارای کرک یا پرز هم هست. کرک‌ها الیافی هستند که عمود بر سطح پارچه قرار می‌گیرند و به آن نوعی از حجم و نرمی می‌دهند. خاب مخمل به جهتی گفته می‌شود که پرزهای ان در آن جهت بافته شده‌اند و وقتی پرزها در این جهت شکل بگیرند پارچه مخمل صاف و براق می‌شود، اما وقتی در جهت مخاف حالت داده شوند پرزها تیره به نظر می‌رسند، مشابه خاب فرش.


پارچه مانتویی

پارچه های مانتویی دارای انواع مختلف و گوناگونی می باشند. پارچه مانتویی رسمی و یا مانتو های اداری و سنتی همگی باید امکان قابلیت شستشو، آسیب پذیری بسیار کم و ظاهری بسیار مناسب باشند. برای مثال: مانتوهای مجلسی باید از جنس پارچه متفاوت تری به نسبت مانتو های روزانه داشته باشد و مانتو زنانه اداری نیز باید به دلیل استفاده مداوم و طولانی مدت از پارچه ای با کیفیت بالا و مناسب تهیه و تولید شود. استفاده از پارچه های ابریشمی و ساتن برای دوخت مانتوهای مجلسی بسیار گزینه مناسبی می باشند که از نظر تنوع رنگ دست شما را در انتخاب باز می گذارند.

همینطور برای مانتو های اداری و رسمی از پارچه های فاستونی و کرپ به دلیل دوام و مقاومت بالا و چروک نشدن استفاده می شود. معمولا در هرخریدی کالای شما به همان اندازه که پول پرداخت می کنید کیفیت خواهد داشت.

پارچه کرباس

کرباس به وسیله یک دستگاه نساجی که دارای عرض ۳۵ الی ۷۰ سانتی متر بوده و دو ورودی داشته تولید می شود که دارای کاربردهای زیادی است.

پارچه کرباس معمولا به صورت ساده بافته می شود و طرح و نقشی در آن وجود ندارد اما رنگ بندیهای متنوعی دارد، در این مقاله با پارچه کرباس آشنایی بیشتری پیدا می کنید.

از دیگر موارد استفاده از این پارچه تولید کفش می باشد که به دلیل داشتن ویژگی انعطاف پذیری پارچه کرباس می باشد لذا کفشهای کتانی تولید شده از آن دوام بالایی دارند. چادرهایی که از پارچه کرباس تولید می شوند برای ساخت سرپناه مناسب هستند چراکه بسار سنگین هستند و از این چادرها در کمپینها استفاده می کنند.