یک تکه چرم مرا وارد دنیای ثروت کرد

در ابتدای جوانی بودم و با فروختن تکه چرمی که داشتم به این کسب و کار علاقه مند شدم، پس تصمیم گرفتم وارد دنیای تجارت شوم و به تولید و عرضه انواع چرم خام مشغول شدم، این تصمیم من باعث شد تا در واقع وارد دنیای تجارت شوم.

چرم خام گاومیش

پیشینه دباغی گیاهی به دوران پیش از تاریخ باز می‌ گردد که دسترسی کافی به گیاهان دارویی این ویژگی و سادگی کاربرد آنها به پیشرفت سریع صنعت چرم سازی با استفاده از مواد گیاهی کمک کرد که چرم خام گاومیش ساخته شده به روش دباغی گیاهی برای ساخت زیره محصولات به دست آمده.

در بعضی از وسایل تزیینی از چرم استفاده می شود که به عنوان قالب برای تهیه مهر به کار می‌ رود به طور معمول از گیاهانی مانند بلوط، برگ سماق، پوست میوه انار، پوست اقاقیای استرالیایی، مغز چوب درختی از تیره کاج به نام کویر، آکو میوه بادام هندی برگ‌ها و شاخه های کوچک درخت کاج هندی میوه درختی در هند که رنگ قهوه ای مایل به زرد است که در چربی ایجاد می کند و میموزا درختی با مقادیر زیادی تانن که برای دباغی از نوع کاتکول استفاده می شود برای این منظور استفاده می گردد.

چرم خام گاوی

این صنعت توانست بعد از چرم خام گاوی به عنوان مرغوب ترین و باکیفیت ترین چرم در دنیا به تولید انواع نمونه های مبلی، کفش اسپرت چرم، کاپشن و سایر ملزومات و اکسسوریهای مختلف پرداخته و این محصولات را به جای جای کشور ارسال نماید.

برای مثال چرم تبریز به عنوان یکی از نمونه های مرغوب و باکیفیتی شناخته می شود که برای تولید کفش از آنها استفاده می شود چرا که این نمونه ها به دلیل مقاومت، استحکام و البته زیبایی بی نظیری که دارند می توانند کفشهایی بسیار شیک و مجلسی را برای شما پدید آورند.

زمانی که برای خیرد یک کت یا کفش چرم به فروشگاه ها یا غرفه های فروش لباس چرم خام باکیفیت می روید احتمالا با نمونه های بسیار زیبایی از انواع محصولات چرمی مواجه می شوید که به واقع چشمان شما را به خود خیره نگاه می دارند و احتمالا با خود خواهید گفت که حتما فلان مدل را انتخاب می کنم یا این کفش بهترین کفشی است که می توانم بخرم اما با این حال لازم است تا با برخی ویژگی های چرم اشبالت درجه ۱ آشنا شوید به همین منظور در ادامه با ما همراه باشید.

چرم گاومیش اصل

در این مقاله قصد داریم شما را با مشخصات چرم گاومیش اصل آشنا نماییم تا ضمن افزایش اطلاعاتتان در این مورد در هنگام تهیه این چرم دچار مشکل نشوید.

همان طور که می دانید مرغوب ترین و بهترین چرم از گاو به دست می آید و به این دلیل که بافت محکمی دارد بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

در تولید کیف و کفش چرم از این محصول استفاده می شود و همچنین بسیاری از رویه های مبل و صندلی خودرو توسط چرم گاومیش درست شده است.