پیاده روی حرم امام رضا از کجا شروع می شود؟

پیاده روی حرم امام رضا از کجا شروع می شود؟

یکی از شیرین ‌ترین و دلچسب ترین تجربه های زندگی را می توان پیاده روی حرم امام رضا دانست. همان گونه که می دانید برای سفر به مشهد مقدس راه های بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به رزرو تور مشهد و نیز پیاده روی حرم امام رضا اشاره کرد.

هر کدام از راه های نام برده شده دارای مزایای خاص خود بوده و با این حال هر کدام از آن ها را که انتخاب نمایید خود را به یک سفر زیارتی بی نظیر دعوت نموده و خاطراتی دلچسب را برای همیشه تجربه خواهید کرد.

سفر پیاده مشهد، سفری پرماجرا و هیجان انگیز

سفر در رده لذت بخش ترین تجربه های انسان در سراسر دنیا قرار گرفته است. با سفر روح انسان جلا یافته و روحیه از دست رفته خود را باز می ‌یابد. تفاوتی ندارد که سفر شما چند روزه بوده و یا چه زمانی اتفاق می‌ افتد.

در هر صورت سفر هر چند برای مدت کوتاهی هم باشد شما را از دنیای مادی و کاری که غرق آن شده اید جدا کرده و به شما کمک می ‌کند تا به روحیات خود رسیده و از زیبایی های جهان لذت ببرید. اکنون تصور کنید که سفر شما معنوی نیز باشد!

انتخاب سفری جذاب

هنگامی که قصد سفر می نماید و بین رزرو تور قشم و رزرو تور مشهد دچار تردید می شوید بهتر است به حرف دل خود گوش کنید! با خود تصور کنید که سفر به مشهد دارای رنگ و بوی معنوی بوده و زیارت یکی از اولیای خدا برای شما امکان پذیر می شود.

با این حال ایران دارای جاذبه های گردشگری بی شماری بوده که از جمله آن ‌ها می‌ توان به جزیره قشم، کیش و… اشاره نمود. انتخاب سفر و مقصد گردشگری بر عهده شما است! اگر صفای حرم و شوق و ذوق توصیف ناپذیر زیارت برای شما جذاب است، تردید را کنار بگذارید!

مسیر های پیاده روی حرم امام رضا

اکنون که تصمیم خود را به طور قاطع گرفته و قصد دارید که خود را به سیل عاشقان امام رضا برسانید، نوبت به آن رسیده است که مسیر پیاده روی حرم مطهر را برای خود مشخص کنید. برای پیاده روی حرم دو مسیر در استان خراسان وجود دارد.

یکی از مسیرهای پیاده روی حرم امام رضا از مقصد نیشابور آغاز شده و تا حرم ادامه می یابد و مسیر دیگر از غرب مشهد که شهر قوچان در آن قرار دارد آغاز می شود. با بررسی های بیشتر متوجه خواهید شد که کدام مسیر برای شما مناسب تر است.

مدت زمان پیاده روی حرم امام رضا چقدر است؟

با توجه به مسیر و فاصله آن تا حرم امام رضا چنان چه که قصد داشته باشید از این دو مسیر به حرم ملحق شوید لازم است ۳ الی ۴ روز پیاده روی نمایید. بر اساس تحقیقات هر فرد در طول پیاده روی با سرعتی که دارد نمی تواند بیشتر از ۳۵ کیلومتر در روز را پیاده روی نماید.

در صورتی که توان این اندازه پیاده روی را ندارید توصیه می کنیم به ملک آباد آمده و از آن جا سفر روحانی خود را آغاز نمایید. فاصله ملک آباد تا حرم امام رضا ۳۵ کیلومتر بوده و در صورتی که قصد داشته باشید در روزهای آتی به حرم بپیوندید این تصمیم هوشمندانه خواهد بود.

امنیت مسیر پیاده روی حرم امام رضا

امنیت مسیر همواره یکی از دغدغه های افرادی است که قصد دارند مسیر حرم امام رضا را پیاده طی نمایند. در کنار بزرگراهی که از نیشابور به سمت مشهد شناخته شده است یک مسیر باریک برای پیاده روی زائران در نظر گرفته شده است.

بنابراین می توانید با اطمینان خاطر و به دور از هرگونه خطر از مسیر مورد نظر استفاده کرده و پیاده خود را تا حرم امام رضا برسانید. البته ذکر این نکته لازم است که اجازه ورود ماشین و سایر وسایل نقلیه به بزرگراه قدیمی نیشابور به مشهد داده نمی شود.

بنابراین اگر قصد دارید که مسیر پیاده روی حرم امام رضا را از جاده قدیم نیشابور آغاز نمایید نگرانی را کنار گذاشته و بدون هیچ گونه احساس ناامنی به راحتی می‌ توانید از این جاده سفر کرده و پیاده خود را به مقصد برسانید.

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی حرم امام رضا

از آن جایی که به صورت پیاده قدم در مسیر سفر به حرم امام رضا گذاشته اید بهتر است که کوله بار خود را سنگین نکرده و راحت سفر کنید. بنابراین از به همراه بردن وسایل غیر ضروری تا حد امکان خودداری کنید.

برای راحتی شما بهتر است که وسایل زیادی را آماده نکرده و تنها آن دسته از وسایلی را با خود به همراه ببرید که می دانید صد درصد در مسیر پیاده روی به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. برای مثال می‌ توان به دارو، آب، مدارک شناسایی، دفترچه درمانی، وسایل شخصی ضروری و… اشاره نمود.

امکانات ارائه شده در طول سفر برای زائران حرم امام رضا

در طول مسیر پیاده روی حرم امام رضا ساخته شده است امکانات مختلفی فراهم گردد تا تمامی زائران بتوانند بدون هیچ گونه مشکل و دغدغه راه را به اتمام رسانده و خود را به حرم مطهر برسانند. از جمله مهم ترین امکاناتی که در این سفر ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در طول مسیر پیاده روی حرم امام رضا وعده های غذایی در اختیار تمامی زائران قرار گرفته و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.
  • برای اقامه نماز و استراحت مکان هایی در نظر گرفته شده است که زائران محترم می توانند بدون دغدغه به استراحت پرداخته و نماز خود را به جای آورند.
  • در سراسر طول جاده امدادگران به طور کامل آماده خدمت رسانی بوده و بدون وقفه اقدام به کمک رسانی به زائران محترم می نمایند.
  • امنیت زائران توسط نیروهای انتظامی در سراسر طول سفر به صورت هر چه بهتر فراهم شده است.
  • در طول مسیر پیاده روی حرم امام رضا وسایل نقلیه موجود بوده و افرادی که به هر دلیلی نمی توانند پیاده روی را ادامه دهند می ‌توانند از این وسایل نقلیه استفاده کرده و خود را به حرم امام رضا برسانند.
  • سرویس های بهداشتی در سراسر مسیر وجود داشته و دسترسی به آن ها امکان پذیر شده است.
  • تمهیدات ویژه برای اسکان زائران در شب اندیشیده شده که می توان از آن ها استفاده کرده و بدون هیچ گونه نگرانی از سفر خود لذت ببرید.

چگونه می توان برای پیاده روی حرم امام رضا اقدام کرد؟

اگر تا به حال به صورت پیاده به حرم امام رضا سفر نکرده اید و با این حال بسیار علاقه مند این تجربه هستید می ‌توانید از طریق کاروان هایی که در شهر شما وجود دارد اقدام نمایید. ‌ این راحت ترین و در عین حال بهترین راهی است که می توانید از طریق آن به این راهپیمایی معنوی بپیوندید.

پیشنهاد ندا بال برای سفر!

در صورتی که قصد دارید یک سفر بی نظیر را تجربه کنید که علاوه بر ماجراجویی، روحیه خود را بازیافته و خستگی کار را از تن خود در کنید می توانید از تور کیش ارزان استفاده کرده و با هزینه ای مناسب سفری دلچسب را تجربه کنید.

به علاوه این آژانس مسافرتی برترین تورهای داخلی و خارجی را با تخفیفات ویژه ارائه نموده و شما می‌ توانید با صرفه هزینه ای اقتصادی خود را به یک سفر شیرین دعوت نموده و خاطراتی بی نظیر را برای خود به ارمغان آورید.

سخن پایانی

پیاده روی حرم امام رضا یکی از بهترین تجربه هایی است که می توانید داشته باشید. با این حال اگر می‌ خواهید که آسان تر و اقتصادی به مشهد سفر کنید می توانید هم اکنون به وب سایت ندا بال آسمان مراجعه کرده و از میان تور های بی نظیر و مناسب آن سفر مورد علاقه خود را انتخاب کرده و رزرو نمایید.

akun pro china akun pro hongkong akun pro filipina akun pro jepang akun pro kamboja akun pro malaysia akun pro myanmar akun pro rusiaakun pro thailand akun pro vietnam slot server rusia slot server malaysia slot luar negeri akun pro jepang akun pro jepang slot server thailand slot server luar slot server kamboja slot server thailand link server asia link server internasional link server sensasional akun pro rusia akun pro jepang akun pro prancis akun pro thailand slot server luar slot server thailand slot server amerika slot server prancis slot server hongkong slot server jepang slot server malaysia slot server myanmar slot server vietnam slot server rusia slot luar negeri slot server jepang slot server kamboja slot server myanmar slot server rusia slot server thailand slot server thailand slot luar negeri akun pro filipina akun pro myanmar akun pro malaysia akun pro rusia slot server malaysia slot server rusia slot server china slot server hongkong slot server jepang slot server kamboja slot server korea slot server malaysia slot server myanmar slot server prancis slot server rusia slot server thailand