پاسپورت دومینیکا

اگر شما هم به دنبال سفر به کشور های مختلف دنیا بدون مشکلات رایج همیشگی  هستید داشتن پاسپورت دومینیکا به عنوان پاسپورت دوم می تواند گزینه و پیشنهاد وسوسه کننده ای باشد. تابعیت و پاسپورت دومینیکا می تواند زحمت سفر کردن را برای شما به اندازه خرید یک بلیت و بستن چمدان کم و آسان کند.

این کمترین انتظاری است که می توانید از این پاسپورت در برابر دیگر مزایای دیگرش داشته باشید. بله درست است! این تنها ویژگی مثبت داشتن شهروندی دومینیکا نیست. پس اگر می خواهید مزایای کامل پاسپورت دومینیکا را بدانید و اینکه چرا این پاسپورت تا سطح بین المللی محبوب شده است، با ما در مطلب همراه باشید.

قدرت پاسپورت دومینیکا

وقتی حرف از قدرت پاسپورت دومینیکا می شود، توضیح اضافی لازم نیست. در یک کلام همین کافی است که بگوییم قدرت این پاسپورت با پاسپورت انگلستان برابری می کند. دلیلی بسیار محکم و قاطعانه. رتبه این پاسپورت در میان پاسپورت های جهان ۳۲ می باشد که بالا تر قدرت پاسپورت کشور هایی مانند ترکیه و حتی همسایه های دومینیکا می باشد. شما با این پاسپورت می توانید به ۱۴۵ کشور جهان بدون ویزا و فقط با خرید یک بلیت سفر کنید.

مزایای پاسپورت دومینیکا

۱٫مهم ترین مزیت این پاسپورت قدرت فوق العاده آن و توانایی سفر به ۱۴۵ کشور دنیا بدون ویزا می باشد.

۲٫دریافت پاسپورت در مدت بسیار کم. بعد از اقدام برای اخذ پاسپورت دومینیکا حداکثر بین ۴ تا ۶ ماه پاسپورت را دریافت خواهید کرد.

۳٫ شما این پاسپورت را حتی برای خانواده خود نیز می توانید اخذ کنید. فرزندان زیر ۳۰ سال و حتی والدین متقاضی نیز شامل پرونده خواهند بود که مزیت بسیار بزرگی است.

۴٫بزرگ ترین کابوس و مشکل هر کس برای دریافت پاسپورت دوم مدرک زبان می باشد اما برای خبر خوش این میباشد می باشد که برای پاسپورت دومینیکا نیاز به مدرک زبان ندارید.

۵٫مادام العمر بودن پاسپورت دومینیکا. شما بعد از اخذ پاسپورت دومینیکا برای خود و خانواده تا اخر عمر مالک و صاحب این پاسپورت خواهید بود و هر ۱۰ سال یک بار فقط باید آن را به صورت رایگان تمدید کنید.

۶٫هزینه و قیمت بسیار پایین نسبت به برنامه های دیگر برای دریافت پاسپورت دوم .

۷٫عدم نیاز به مدارک خاص در مقایسه با مدارک مورد نیاز برنامه های دیگر.

لیست کشور های مجاز سفر با پاسپورت دومینیکا

از جمله مهم ترین این کشور ها:

انگلستان – آلمان – ایتالیا – اتریش – اسپانیا – آرژانتین – سوئد – سوئیس – بلژِک – یونان – چین – روسیه – کره جنوبی – مالزی – برزیل – هلند – شیلی – کلمبیا – مصر – ماداگاسکار – دانمارک و …

لازم به ذکر است که سال گذشته ظاهر فیزیکی پاسپورت های دومینیکا تغییر کرد و تعداد صفحات به ۵۰ صفحه افزایش یافت. برای دیدن دقیق عکس پاسپورت دومینیکا می توانید به وبسایت موسسه مهاجرتی گنجی مراجعه کنید.

پاسپورت دومینیکا خرید ملک

یکی از روشهای اخذ پاسپورت دومینیکا، پاسپورت دومینیکا با خرید ملک میباشد که متقاضی یک ملک مرتبط با صنعت توریسم مانند سهام هتل را خریداری می کند و به واسطه آن پاسپورت دومینیکا را دریافت می کند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۰۰هزار دلار می باشد، البته روشهای ارزانتری مانند دونیشن هم هست که مشاورین موسسه مهاجرتی گنجی شما را راهنمایی خواهند نمود.

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

خوشبختانه ایرانیان می توانند این پاسپورت را برای خود و خانواده کسب کنند و بدون ویزا به اروپا سفر کنند. فرد ایرانی دارنده پاسپورت دومینیکا می تواند به ۱۴۵ کشور بین ۳ تا ۶ ماه ورود کند. نکته جالب قدرت بیشتر پاسپورت دومینیکا نسبت به پاسپورت دیگر کشور ها مانند ترکیه است.

قیمت پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومینیکا اطلاع از قیمت پاسپورت دومینیکا مهم است، متقاضی باید از صدهزار دلار به بالا به نسبت سن و تعداد فرزند ارائه کند. فرزندان زیر ۱۶ سال مبلغ کمتری پرداخت می کنند. .والدین بالای ۶۵ سال نیز می توانند با پرداخت مبلغ کمی همانند متقاضی اصلی این پاسپورت را دریافت کنند.

معایب پاسپورت دومینیکا

هر پاسپورتی دارا مزایا و معایب زیادی است، معایب پاسپورت دومینیکا عبارتند از:

متقاضی باید وکیل برای اخذ پاسپورت دومینیکا داشته باشد، متقاضی در صورت قبولی زمان کمتر از دوماه برای انجام مبلغ سرمایه گذاری دارد. خرید املاک در بخش های بجز توریسم دومینیکا توصیه نمی شود.

ارزش پاسپورت دومینیکا بیشتر است یا ترکیه
اقامت اجباری برای دریافت پاسپورت همه کشورها وجود دارد ولی در این بین استثناهایی وجود دارد.
اگر می خواهید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید نیازی نیست از همان ابتدا در این کشور اقامت داشته باشید اگر از روش اقامت یکساله استفاده می کنید باید دو هفته در سال در این کشور اقامت کنید و اگر می خواهید پاسپورت دریافت کنید باید حداقل ۱۱ ماه در پنج سال متوالی در ترکیه بمانید. اما برای اینکه پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید نیازی نیست در این کشور اقامت داشته باشید یا حتی از این کشور بازدید کنید و به شما و اعضای خانواده شما از ابتدا پاسپورت اعطا می گردد. حتی اگر بعدا صاحب فرزند شوید یا ازدواج کنید، تابعیت دومینیکا به فرد جدید از طرف شما انتقال می یابد. 

پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان سفارت

ایرانیان برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازمند مدارک خاصی نیستند فقط کارت ملی، شناسنامه، عکس و سند ازدواج(برای افراد متاهل) جهت شروع پرونده دریافت سیتی زن شیپی و گواهی شهروندی دومینیکا کافی است.

کل پروسه طی ۳ الی ۴ ماه قابل انجام است و متقاضی و همسر و فرزندان تا ۳۰ سال به راحتی می توانند پاسپورت دومینیکا را دریافت نمایند.

دریافت پاسپورت دومینیکا


پاسپورت دومینیکا و برنامه شهروندی که دولت دومینیکا ارائه می دهد نسبت به پاسپورت ترکیه بسیار ارزان تر، مطمئن تر و در زمان کمتری قابل اجرا بوده و با توجه به پشتوانه سیاسی کشور انگلیس به عنوان کشور مشترک المنافع از جایگاه بسیار بالاتری برخوردار است شما میتوانید با دریافت این تابعیت ارزشمند که در جهان رتبه ۳۲ را دارد به بیش از ۱۴۵ کشور بدون ویزا سفر کرده و به راحتی اقامت ۱۰ ساله  امریکا، کانادا، استرالیا خود وخانواده تان را دریافت نمایید.