همه چیز در مورد قیمت بلیط هواپیما

هواپیما یکی از وسایل نقلیه مدرن برای سفر است. استفاده از این وسیله در واقع سریع‌ترین و راحت‌ترین روش مسافرت به شمار می‌رود. قیمت بلیط هواپیما به دلیل مزایایی که این وسیله دارد، گران‌تر از بلیط قطار و اتوبوس است. بااین‌حال، عوامل متعددی بر نرخ بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارند که در ادامه، آن‌ها را بررسی می‌کنیم. در این مطلب همچنین قصد داریم مواردی همچون هزینه بلیط هواپیمای داخلی یا بلیط هواپیما برای کودکان را نیز شرح دهیم. 

C:\Users\Rayanegostar\Pictures\2\1.jpg

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط پرواز 

عوامل مختلف و البته متعددی بر قیمت نهایی بلیط هواپیما، تأثیر می‌گذارند. حتی قیمت سوخت و قیمت دلار هم بر هزینه بلیط هواپیما تأثیرگذار هستند. در ادامه، برخی از مهم‌ترین عوامل را معرفی می‌کنیم: 

زمان سفر

از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت نهایی بلیط‌های هواپیما تأثیر می‌گذارد، زمان و فصل سفر است. عموما در فصول سرد، خطوط پروازی پرواز‌های زیادی را شاهد نیستند؛ بنابراین نرخ بلیط‌های هواپیما هم تحت‌تأثیر این امر کاهش پیدا می‌کند. عکس این قضیه هم صحت دارد؛ بدین ترتیب که در تعطیلات، بهار و تابستان شاهد افزایش قیمت بلیط‌های پرواز هستیم. به طور مثال، بلیط هواپیما تهران اصفهان در ایام نوروز گران‌تر از سایر روز‌های سال است. 

ایام هفته

حتی در ایام مختلف هفته هم قیمت بلیط‌های پرواز تغییر می‌کند و در نوسان است. ازآنجایی‌که مردم اوایل هفته را برای انجام سفر‌های کاری خود انتخاب می‌کنند، بهای بیشتری هم باید پرداخت کنند. اواخر هفته، قیمت‌ها معمولا کمتر می‌شوند. البته برای مقاصد گردشگری مانند کیش، این روند کاملا برعکس است و در اواخر هفته، قیمت‌ها بیشتر خواهد بود. 

اصلی یا فرعی بودن فرودگاه

در شهر‌های بزرگ، معمولا دو یا سه فرودگاه فعالیت می‌کنند که یکی اصلی و بقیه فرعی هستند. فرودگاه اصلی بیشترین تعداد پرواز‌ها را در روز انجام می‌دهد. مثلا ممکن است روزانه در یک فرودگاه اصلی 100 پرواز خارجی صورت بگیرد. اما فرودگاه فرعی روزانه 20 پرواز خارجی را ساپورت کند؛ بنابراین انتخاب نوع فرودگاه هم بر هزینه‌های بلیط پرواز تأثیر می‌گذارد. اگر نوع فرودگاه برایتان مهم نیست، می‌توانید برای کاهش هزینه‌های سفر خود، فرودگاه اصلی را انتخاب نکنید. 

مقصد بلیط هواپیما

طبیعتا قیمت بلیط یک پرواز به مقصد آن بستگی دارد‌. هزینه بلیط سفر‌های خارجی از سفر‌های داخلی گران‌تر است و هزینه سفر به شهر‌های داخلی نزدیک نسبت به شهر‌های دور، ارزان‌تر خواهد بود. به طور مثال، پرواز اصفهان تهران نسبت به پرواز کیش تهران گران‌تر خواهد بود. ضمن اینکه قیمت بلیط‌های شهر‌های پرتردد و توریستی نظیر کیش و تهران نسبت به شهر‌های معمولی بیشتر برآورد می‌شود. 

نوع ایرلاین

شرکت‌های هواپیمایی مختلف، خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند؛ بنابراین هر ایرلاین بسته به نوع خدماتی که به مسافرین ارائه می‌کند، هزینه بلیط متفاوتی هم دریافت می‌کند. ممکن است یک ایرلاین حتی برای کلاس‌های پرواز اکونومی هم خدمات خاصی داشته باشد و همین امر هم طبیعتا بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد. 

کلاس پروازی

به‌طورکلی، سه کلاس پروازی توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌شوند که عبارت‌اند از اکونومی، بیزینس و فرست کلاس. در کلاس پروازی اکونومی، فاصله صندلی‌ها کم و امکان تخت شدن آن‌ها وجود ندارد. ضمن اینکه پذیرایی با ظروف یکبار مصرف انجام می‌شود. در کلاس پروازی بیزینس، شرایط متفاوت خواهند بود و مسافرین راحتی بیشتری را تجربه می‌کنند. پذیرایی هم با ظروف چینی و قاشق و چنگال استیل صورت می‌پذیرد. در کلاس پروازی فرست کلاس هم همه چیز ممتاز است و خدمات بسیار مجلل‌تری برای مسافرین فراهم می‌شود. در اینجا نتیجه‌گیری با شما است، به نظر شما قیمت بلیط کدام کلاس پروازی بیشتر و کدام کمتر خواهد بود؟!

قیمت بلیط پرواز‌های داخلی

عموما تعداد سفر‌های داخلی مانند پرواز اصفهان تهران نسبت به سفر‌های خارجی بیشتر است. وقتی هم که تقاضا برای سفر بیشتر باشد، قیمت آن پرواز هم افزایش پیدا می‌کند. 

از طرف دیگر، در فصل‌هایی که آب‌وهوا برای مسافرت خوب است، تعداد افرادی که به دنبال سفر به شهر‌های پر گردشگر هستند نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین قیمت بلیط پرواز‌های داخلی مانند بلیط هواپیما تهران اصفهان باتوجه‌به فصل، می‌تواند متغیر باشد. 

قیمت بلیط‌های پرواز‌های داخلی به‌صورت روزانه تغییر می‌کند. اما شما در هر بازه از سال که باشید، می‌توانید با مراجعه به سایت جامع اسنپ تریپ تمامی بلیط‌های پرواز‌های داخلی را با قیمت‌های به‌روزرسانی شده جستجو و خریداری کنید. 

نرخ بلیط هواپیما برای کودکان

یکی دیگر از مهم‌ترین مسائلی که ذهن خانواده‌ها را قبل از سفر درگیر می‌کند، این است که آیا می‌بایست برای کودکانشان هم بلیط هواپیما بخرند؟ قیمت بلیط‌های پرواز برای کودکان چگونه محاسبه می‌شود؟ خانواده‌ها در صورت داشتن کودکان زیر 10 سال می‌بایست در مورد قیمت پرواز موردنظر خود برای کودکان، اطلاعات کافی کسب کنند. معمولا قیمت نهایی بلیط هواپیما برای کودکان در بسیاری از موارد به ایرلاینی که مسافر انتخاب می‌کند، بستگی دارد‌. به‌عبارت‌دیگر، میزان کسری که ایرلاین‌ها برای بلیط‌های هواپیما کودکان در نظر می‌گیرند، متفاوت است. 

برای خرید بهتر، شما می‌توانید بلیط‌های ارائه شده توسط ایرلاین‌های مختلف را بررسی کرده تا انتخاب به‌صرفه و مناسبی داشته باشید. توجه کنید که بلیط نوزاد‌ها در بسیاری از ایرلاین‌ها به‌صورت رایگان محاسبه می‌شود. برای یک انتخاب خوب و آگاهانه به شما توصیه می‌شود ابتدا شرایط و قوانین ایرلاین‌های مختلف را بادقت بررسی کنید تا بتوانید به گزینه به‌صرفه از نظر مالی برسید. 

قیمت رزرو بلیط هواپیما

به‌طورکلی، افراد قبل از سفر رفتار‌های متفاوتی دارند. برخی افراد بلیط خود را در لحظات آخر و باعجله رزرو می‌کنند که معمولا هم باید هزینه زیادی بپردازند. برخی دیگر، از مدتی قبل برای سفر خود برنامه‌ریزی کرده و قیمت‌های روز بلیط هواپیما را بررسی می‌کنند. این افراد با انتخاب یک گزینه ایده‌آل، به‌راحتی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. برای تجربه یک سفر خوب همیشه لازم است قیمت روز بلیط هواپیما مثل قیمت پرواز اصفهان تهران بررسی شود. می‌توانید با استفاده از وب‌سایت جامع اسنپ تریپ به‌راحتی از قیمت روز بلیط هواپیما مطلع شوید. چرا که قیمت‌ها در این وب‌سایت به‌صورت روزانه به‌روزرسانی می‌گردند. 

C:\Users\Rayanegostar\Pictures\2\2.jpg

جمع‌بندی 

اطلاع از قیمت بلیط هواپیما یکی از الزامات سفر‌های هوایی است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که قیمت برای شما مهم است، باید مدام از طریق سایت‌های معتبری همچون اسنپ تریپ، قیمت‌ها را استعلام کنید. بدین ترتیب می‌توانید بهترین گزینه متناسب با بودجه خود را خریداری کنید. اسنپ تریپ در تمام مراحل همراه مشتریان خود است؛ بنابراین اگر در حین خرید بلیط هواپیما، مثلا بلیط هواپیما تهران اصفهان با سؤال یا مشکلی مواجه شدید، اصلا نگران نباشید. تیم پشتیبانی 24 ساعته اسنپ تریپ همیشه آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز خواهد بود. 

منابع

https://www.expedia.com/Flights

https://www.skyscanner.net/news/how-does-airline-pricing-work#: ~: text=In%20short%2C%20distance%20and%20demand,to%20capitalise%20on%20the%20interest. 

https://viatravelers.com/what-affects-flight-prices/

akun pro china akun pro hongkong akun pro filipina akun pro jepang akun pro kamboja akun pro malaysia akun pro myanmar akun pro rusiaakun pro thailand akun pro vietnam slot server rusia slot server malaysia slot luar negeri akun pro jepang akun pro jepang slot server thailand slot server luar slot server kamboja slot server thailand link server asia link server internasional link server sensasional akun pro rusia akun pro jepang akun pro prancis akun pro thailand slot server luar slot server thailand slot server amerika slot server prancis slot server hongkong slot server jepang slot server malaysia slot server myanmar slot server vietnam slot server rusia slot luar negeri slot server jepang slot server kamboja slot server myanmar slot server rusia slot server thailand slot server thailand slot luar negeri akun pro filipina akun pro myanmar akun pro malaysia akun pro rusia slot server malaysia slot server rusia slot server china slot server hongkong slot server jepang slot server kamboja slot server korea slot server malaysia slot server myanmar slot server prancis slot server rusia slot server thailand