زندگی ثروتمندم را با ارزن رقم زدم

داشتن زندگی عادی همیشه برایم سخت بود و هر راهی را که پیش میگرفتم من را راضی نمی‌کرد تا اینکه وارد حوزه ارزن شدم و با اینکه برایم غیر قابل باور بود اما تاثیر فوق العاده ای بر زندگیم گذاشت و ثروتمند شدم در ادامه راجب این حوزه اطلاعاتی را نوشتم همراه من باشید.

ارزن

اولین تفاوت ارزن خارجی و ایرانی این است که ارزن داخلی ایران درشت تر از ارزن خارجی است البته ارزن خارجی که در ایران کشت می شود نیز داریم .

ارزن ایرانی از ارزن خارجی گرانتر است چون ارزن ایرانی کیفیت بالاتری دارد البته نه همه ارزن های داخلی  برای اینکه ماندگاری ارزن خارجی بیشتر شود به آن نگهدارنده می زنند تا از آفت و کپک محفوظ بماند که در نتیجه کیفیت ارزن خارجی را پایین می‌آورد.

ارزن های خارجی بیشتر از طریق کشتی وارد ایران می شوند و در نتیجه در معرض رطوبت دریا هستند و کیفیت خود را از دست می دهند و گاها بصورت ظاهری و یا داخل ارزن کپک می زند

گفته می شود پرندگانی که از ارزن خارجی تغذیه می کنند عمر کمتری خواهند داشت ارزن ریز (ارزن خارجی) برای پرندگان زینتی کوچک مناسب است و ارزن درشت (ارزن ایرانی) برای مثلاً کبوتر ، طوطی و…

رنگ ارزن ایرانی روشنتر از ارزن خارجی است ‌البته گفته می شود ارزن خارجی برای مناطق سردسیری و کوهستانی مناسب است.

ارزن خوشه ای

ارزن خوشه ای از محصولاتی است که علاوه بر مقوی بودن و محبوبیت نیز قیمت مناسبی برای خرید خود دارند و ارزن خوشه ای یکی از این محصولات است. ارزن یکی از غلات است که از مواد معدنی کلاس اول مانند نشاسته ساخته شده است. 

اما همچنین می تواند گزینه بسیار خوبی برای تغذیه دام و طیور مانند گنجشک های درختی در نظر گرفته شود. امروزه ارزن خوشه ای به دو شکل عمده و بسته بندی شده به فروش می رسد و انتخاب هر یک از این روش ها برای خرید سلیقه ای خواهد بود.

هنگام خرید ارزن به صورت بسته بندی طبیعتا از مشخصات تولید کننده و تاریخ انقضا و بارکد های اصالت محصول مطلع خواهید شد و می توانید با خیال راحت محصول مربوطه را خریداری و استفاده کنید. هنگام خرید ارزن به صورت فله معمولا هزینه بسته بندی ارزن را پرداخت نمی کنید و در مقایسه با شرایط عادی با مقادیر مناسب تری روبرو خواهید شد.

ارزن قرمز

ارزن قرمز حداقل آلرژی‌زایی و بیشترین هضم را دارا است. ارزن قرمز یک ماده بدون گلوتن است که می‌توان آن را برای بیماران سلیاکی مورد استفاده قرار داد.

همچنین ارزن به عنوان یک منبع پرانرژی و حاوی مواد مغذی بالا برای ورزشکاران و بچه‌ها محسوب می‌شود و در صورت ترکیب با حبوبات منبع عالی پروتئین می‌باشد که مخصوصاً برای افراد دارای رژیم گیاه‌خواری ایده‌آل است.

برای سم زدایی بدن می توانید از ارزن استفاده نمایید زیرا دارای مقادیر بالای آنتی اکسیدان‌ می باشد که علاوه بر تاثیرات بر سلامت بدن می تواند رادیکال‌های آزاد در بدن را خنثی کند.

رادیکال های آزاد از جمله عوامل ابتلا سرطان در افراد می باشد همچنین ارزن برای پاکسازی کبد و کلیه از سموم می تواند بسیار مفید و موثر عمل کند.

کورستین، کورکومین و اسید الاژیک از دیگر ترکیبات و مواد مفید موجود در ارزن می باشد که باعث افزایش دفع سموم می شود و همچنین فعالیت آنزیمی در اندامها را ب اثر می کند که در نهایت یک پاکسازی عالیو کامل را برای بدن شما همراه خواهد داشت.