رفع ارورهای رایج بازی پابجی موبایل

کاربران در پابجی با ارورهای مختلفی روبه رو می شوند که روند بازیشان را مختل می کند. برخی از این ارورها بسیار رایج بوده و کاربران زیادی با آن ها مواجه می شوند. در این مقاله به راه های رفع ارورهای پابجی موبایل پرداخته شده است.

ارورهای پابجی موبایل

هر اروری که در پابجی موبایل نمایش داده می شود، دارای یک کد منحصر به فرد است که در کادر ارور نمایش داده می شود. با دانستن این که هر کد مربوط به چه اروری است، می توان به راحتی آن را خطا را برطرف کرد. در ادامه ارور مربوط به هر کد و روش های برطرف کردن آن بررسی شده است.

  • ارور کد ۵۵۴۸۲۷۷۸۲

این ارور به دلیل مشکلات سرور های DNS و انتخاب اشتباه آن ها ایجاد شده است. زمان رخ دادن این ارور معمولا در زمان آپدیت شدن بازی است که دلایل مختلفی دارد. 

این ارور ممکن است به دلیل استفاده از وی پی ان های نامعتبر یا سیستم هایی مانند اد بلاکرها رخ دهد. 

برای رفع این ارور، کافی است تا Cache بازی را از تنظیمات پاک کرده و با استفاده از یک وی پی ان آن را لود کنید. در صورتی که با این روش ارور برطرف نشد، بهتر است بازی را حذف و دوباره نصب کنید. 

Unable to play after installing the pubg Korean version from APKpure,  please help - FPSHUB

  • ارور ۱۵۴۱۴۰۷۱۶

این ارور زمانی رخ می دهد که سرورهای بازی تشخیص دهند با ورژنی از بازی، غیر از ورژن کشور خودتان بازی می کنید. به دلیل استفاده بازیکنان ایرانی از وی پی ان، بسیاری از آن ها با این ارور مواجه شده اند. 

برای حل این ارور کافی است تا از وی پی ان معتبری استفاده کنید. بهتر است روی سرورهای کانادا یا آمریکا بازی را دوباره اجرا کنید. در صورت حل نشدن مشکل Cache بازی را پاک کرده و سپس اقدام کنید. 


  • ارور ۵۵۶۷۹۳۸۷۹

این ارور نیز به دلیل مشکلات اینترنت و فایروال های مختلف رخ می دهد. برای رفع آن می توانید بازی را حذف کرده و دوباره نصب کنید. بهتر است هنگام اجرای بازی از سروری استفاده کنید که زمان دانلود استفاده می کردید. 

خاموش کردن ادبلاکر، خاموش کردن آنتی ویروس، غیر فعال ساختن GFX Tools و لاگین دوباره به سیستم بازی نیز می توانند این ارور را برطرف کنند.  • ارور ۱۵۴۱۴۰۷۱۲

این ارور یکی از ارورهای پابجی موبایل است که به دلیل اتصال ضعیف اینترنت رخ می دهد و معمولا در زمان انجام آپدیت های داخل بازی آشکار می شود. 

برای حل این ارور بهتر است با سرویس اینترنت دیگری بازی را اجرا کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، سرور وی پی ان تان را عوض کنید و از وی پی ان های معتبری استفاده کنید.

How to fix PUBG Mobile Internet error. Please check your network and try  again. Error code: 154140712 | TechBeasts

  • ارور ۵۵۴۸۲۷۷۸۳

این ارور به دلیل ارتباط بد دستگاه با سرورهای بازی رخ می دهد. برای حل آن کافی است تا اینترنت دستگاه را خاموش کرده و Cache بازی را پاک کنید. سپس با استفاده از وی پی انی مناسب بازی را اجرا کنید. در صورتی که ارور برطرف نشد، می توانید بازی را حذف و از نو نصب کنید.


  • ارور ۵۵۴۸۲۷۷۹۹ 

این ارور از رایج ترین ارورهای پابجی است که به دلیل داشتن اینترنت ضعیف رخ می دهد. متن این ارور نمایانگر این است که آپدیت بازی با مشکل مواجه شده است. 

برای حل این مشکل کافی است تا با یک اینترنت پرسرعت وارد بازی شوید. راه دیگری برای حل این ارور وجود ندارد. 


  • ارور ۵۵۶۷۹۳۸۷۴

در زمان رخ دادن این ارور آپدیت های داخل بازی متوقف می شود و امکان لود کردن منابع مورد نیاز برای اجرای بازی وجود ندارد. پس از رخ دادن این ارور بازی بسته می شود. این مشکل با عنوان ارور ناشناخته به بازیکن نشان داده می شود. 

برای حل آن تنها راهکار عوض کردن سرور وی پی ان، خاموش کردن ادبلاکر و پاک کردن Cache بازی است. در صورتی که پس از انجام این مراحل ارور برطرف نشد، بهتر است بازی را حذف و دوباره نصب کنید. 


  • ارور ۷۰۲۵۴۶۳۹

این ارور به دلیل تشخیص اینترنت نا امن توسط سرورهای بازی رخ می دهد. دلیل آن استفاده از وی پی ان های نامعتبر است که باعث می شود سرور بازیکن را به عنوان مهاجم یا ربات تشخیص دهد. 

برای حل آن بهتر است از وی پی ان های معتبری مانند اکسپرس یا ۱٫۱٫۱٫۱ استفاده کنید. در صورت بروز دوباره ارور، Cache بازی را پاک کرده و سپس آن را دوباره اجرا کنید.


روش های حل مشکل Server is Busy در پابجی موبایل

این ارور یکی از رایج ترین ارورهای پابجی موبایل است که بسیاری از کاربران ایرانی آن را تجربه می کنند. در هر لحظه شمار بسیار زیادی از افراد در جهان پابجی بازی کرده یا به آن لاگین می کنند. این عوامل باعث شلوغی سرورهای بازی می شود. در این شرایط بازیکنانی که از وی پی ان و آیپی دیگری استفاده می کنند، ممکن است با ارور شلوغ بودن سرور مواجه شوند.

PUBG servers are too busy

عوض کردن منطقه سرور

برای حل مشکل Server is Busy در پابجی موبایل می توانید منطقه سرور بازی را عوض کرده و بازی را دوباره اجرا کنید. برای عوض کردن سرور روی آیکن تنظیمات در گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید. پس از آن می توانید منطقه سرورتان را عوض کنید.

تغییر DNS

برای این کار می توانید از اپلیکیشن DNS Changer استفاده کنید. می توانید DNS خود را از ۱٫۱٫۱٫۱ به ۱٫۱٫۰٫۱ تغییر دهید. ۸٫۸٫۸٫۸ و ۸٫۸٫۴٫۴ آدرس های دیگر DNS هستند که می توانید استفاده کنید و DNS دستگاهتان را تغییر دهید.