درمان مشکلات چشم با هویج

هویج حاوی ویتامین A است و کمبود ویتامین A ممکن است منجر به خشکی دهان، یک بیماری پیشرونده چشمی شود. گزروفتالمیا می تواند باعث شب کوری یا مشکل در دید در زمانی که سطح نور کم است، شود. در حال حاضر لیست قیمت هویج در تره بار ارزان می باشد و بدون دغدغه می توانید آن را تهیه کنید.

به گفته دفتر مکمل های غذایی منبع مورد اعتماد، کمبود ویتامین A یکی از دلایل اصلی قابل پیشگیری نابینایی در کودکان است.

هویج همچنین حاوی منبع معتبر آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین است و ترکیب این دو ممکن است به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا وابسته به سن، نوعی از دست دادن بینایی، کمک کند. با این حال، بعید است بینایی بیشتر افراد با خوردن هویج بهبود یابد، مگر اینکه کمبود ویتامین A داشته باشند.

درمان قطعی سرطان با مصرف هویج

بر اساس یک مطالعه اخیر، یک ماده طبیعی موجود در هویج خام به نام فالکارینول می تواند خطر ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. مطالعات نشان داده اند که فالکارینول رشد سلول های سرطانی را کند می کند و احتمال حمله سرطان به بدن را کاهش می دهد. با توجه به قیمت بالای هویج و لیست قیمت پیاز به روز شما می توانید مصرف پیاز را در دستورکار قرار بدهید. داستان زیر به نشان دادن خواص شگفت انگیز هویج در مبارزه با سرطان ادامه می دهد:

آن کامرون به سرطان روده بزرگ مبتلا شد. او در ژوئن ۲۰۱۲ تحت عمل جراحی قرار گرفت، زمانی که بیماری وارد مرحله سوم شد. این اولین برخورد او با این بیماری ظالمانه نبود. او از جراحی و شیمی درمانی امتناع کرد. اما پس از شش ماه مطالعات کنترلی نشان داد که سرطان به ریه‌ها گسترش یافته و سرطان روده بزرگ وارد مرحله چهارم شده است.

او ادعا می کند که وقت خود را صرف تحقیق در مورد درمان های جایگزین سرطان کرده است و با داستان رالف کول مواجه شده است که در ۲۶ سالگی به سرطان پوست مبتلا شد و طبق داستان او با مصرف روزانه آب ۲٫۵ کیلوگرم هویج خود را درمان کرد.

او تصمیم گرفت هر روز آب هویج را با دوزهای مساوی در طول روز بنوشد. همانطور که او ادعا می کند، پس از هشت هفته مطالعات پزشکی نشان داد که گسترش سرطان متوقف شده است، تومورها شروع به کوچک شدن و همچنین تورم در غدد لنفاوی کردند. پس از چهار ماه، غدد او به حالت عادی برگشتند و سرطان به عقب نشینی ادامه داد. پس از هشت ماه، اسکن توموگرافی کامپیوتری نشان داد که سرطان ناپدید شده است.

ظاهرا راز این است که آب هویج سرشار از الکل چرب و خواص ضد سرطانی آفت کش طبیعی است و کاروتن موجود در هویج به جلوگیری از ایجاد سلول های تومور کمک می کند.

مصرف هویج تضمین سلامت دستگاه گوارش است

یک هویج متوسط ​​حاوی ۱٫۷ گرم (گرم) منبع مطمئن فیبر یا بین ۵ تا ۷٫۶ درصد از نیاز روزانه یک فرد بسته به سن و جنس است. در همین حال، ۱ فنجان هویج خرد شده ۳٫۵۸ گرم فیبر دارد. اکنون لیست قیمت کیوی در بازار امروز با قیمت هویج برابر می باشد و به همین جهت تهیه ی هویج آسان می باشد.

مصرف فیبر کافی می تواند به عملکرد بهینه کل سیستم گوارش کمک کند. افرادی که رژیم غذایی با فیبر بالا مصرف می کنند ممکن است در مقایسه با افرادی که فیبر کمی مصرف می کنند در معرض خطر کمتری برای سرطان روده بزرگ باشند.

هویج بزاق را افزایش می دهد و مواد معدنی، ویتامین ها و آنزیم های ضروری را تامین می کند که به هضم کمک می کند. خوردن هویج به طور منظم ممکن است به پیشگیری از زخم معده و سایر اختلالات گوارشی کمک کند.