بیوگرافی امیر تتلو خواننده پر حاشیه ایرانی

امیر تتلو یکی از خوانندگان ایرانی ترکیه نشین می باشد که در بین جوان ها و موسیقی دوستان طرفداران بسیاری دارد در ادامه با ما همراه باشید . 

زندیگنامه امیر تتلو 

امیر تتلو متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ در تهران با اصالتی آذری متولد شد. امیر تتلو در یک خانواده ۵ نفره در محله مجیدیه تهران بدنیا آمد. مدتی به خاطر شغل پدرش در رشت زندگی کردند، امیر بعلت وضعیت مالی خانواده از نوجوانی کارگری کرده است و دوتا خواهر بزرگ تر از خود دارد. امیر تتلو مدتی در کارگاه نجاری و مدتی هم در یک سوپر مارکت شاگرد بود. تحصیلات امیر تتلو دیپلم ریاضی است  .

به گفته خودش: رفیق باز، لجباز، یه دنده، مهربون، احساساتی، بد دهن، غیرتی و در مسائل مالی‌ بی‌خیال است .

قد او ۱۷۵ سانتیمتر  و وزن او ۷۵ کیلوگرم است .

امیر تتلو  علت انتخاب این لقب می گوید یک اسم ساختگی است معنی خاصی ندارد و قصد او انتخاب لقب خاصی که تنها مختص خودش باشد بوده است .

زندگی خصوصی امیرحسین مقصودلو 

پدرش محمدتقی مقصودلو سال ۱۳۸۴ در ۵۰ سالگی درگذشت اما مادرش خانم فریده واثق است که در قدیم چند سال برای گذران زندگی در خانه مردم کارگری می کرد .

بصورت جدی از سال ۱۳۸۲ وقتی ۱۶ ساله بود شروع به خواندن موسیقی پاپ کرد و آثار خود از طریق وبلاگی که امین دانکر دوست نزدیک اش ایجاد کرده بود انتشار داد .

برخی از آثار امیر تتلو : 

دانلود آهنگ خداحافظی امیر تتلو

زمین مال ماست
اون الان حالش خوبه
تو تو دیده من نیستی
واسه تو همیشه می‌خندم
منم یکی از اون یازده تام
دختر رشتی
ممنوع
انرژی هسته‌ای
دیگه دوست ندارم
مامان تو
تو کوچه ما هم عروسی میشه
تو نمی‌فهمی
شهدا
سناریو
الکل اینجا ممنوعه
مگه میشه
امام رضا

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو

مجوز امیر تتلو 

امیر تتلو پس از دستگیری و آزادشدن در صفحهٔ رسمی فیس‌بوک خود این اخبار را منتشر کرد. چند بار نسبت به اشتباهاتش اقرار کرد و در یک پروندهٔ صوتی خبر از پشیمان شدنش داد. چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت‌نامه‌ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد .

ازدواج امیر تتلو 

امیر تتلو در نهایت بهمن ۱۴۰۰ با سحر قریشی بازیگر ایرانی وارد رابطه عاشقانه شد و چند هفته بعد بصورت قانونی و شرعی باهم ازدواج کردند .

خانم قریشی زمان فیلمبرداری سریال  نیسان آبی  در ترکیه دیگر قید بازگشت به ایران را زد و آنجا ماندگار شد و بعد از ازدواج هم از دنیای بازیگری خداحافظی کرد .

ترانه انرژی هسته ای امیر حسین مقصود لو

حین مذاکرات هسته‌ای ایران و ۵+۱ در وین در ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ترانه‌ای با موضوع انرژی هسته‌ای از تتلو منتشر شد. در ویدئوی این ترانه، تتلو بر عرشهٔ یک ناو نظامی ایرانی خواند که  خلیج مسلح فارس حق مسلم ماست . این ترانه که با کمک نیروهای مسلح ایران ساخته شده، به‌عنوان پیام ارتش ایران به توافق هسته‌ای قلمداد شد. این ترانه در زمان انتشار رتبهٔ اول جستجوی گوگلی در ایران را به خود اختصاص داد و در رسانه‌های داخل و خارج از کشور بازتاب یافت. پس از انتشار کلیپ انرژی هسته‌ای، تتلو در رسانه‌های مجازی از هوادارانش خواست بغ بغو کنند .

از مهم ترین همکاری های امیر تتلو می توان به همکاری با آرمین زارعی ، رضایا ، رضا پیشرو و حصین اشاره نمود 

SHAHSEDA.IR شاه صدای ، دانلود جدیدترین آهنگ ها