به توصیه کارشناسان باغداری؛ آیا نهال گردو خوشه ای مناسب تر است؟

نهال گردو خوشه ای به علت مدل باردهی خاصی که دارد. بسیار مورد توجه کارشناسان باغداری در سرتاسر کشور قرار گرفته است. درختانی که به صورت خوشه ای باردهی میکنند. اغلب باردهی بیشتر و با کیفیت تری به همراه خواهند داشت. در این مطلب قصد داریم تا از نظر کارشناسان باغداری درباره ارقام نهال گردو خوشه ای آگاه شویم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مهم ترین دلایلی که باید نهال گردو خوشه ای بخریم چیست؟ 

مهم ترین و شاید بهترین ویژگی نهال گردو خوشه ای؛ نحوه باردهی درختان است. محصولات این درختان به صورت خوشه ای و گروهی در کنار یکدیگر رشد میکنند. و در فصل باردهی شاهد گروه‌هایی 10 تا 20 عددی از گردوها در کنار یکدیگر خواهیم بود. 

درختان گردو خوشه ای در سه دسته کلی: ژنوتیپ، پیوندی و بذری قرار میگیرند. در این بین ارقام ژنوتیپ و پیوندی به علت اصلاحات انجام شده برروی رقم، عملکرد بهتری خواهند داشت.

درختان گردو ژنوتیپ خوشه ای علاوه بر افزایش باردهی؛ کیفیت محصولات بالاتری نیز دارند. این مورد توجه باغداران زیادی را به خرید نهال گردو خوشه ای جلب نموده است. این درختان در سنین پایین (بین 3 تا 5 سال) به بلوغ رسیده و تا بیش از 100 سال به این باردهی اقتصادی و حداکثری خود ادامه میدهند. مقاومت درختان در برابر آفت و بیماری بسیار عالی است.

از مهم ترین ویژگی‌های نهال گردو خوشه ای، امکان کاشت این رقم در اکثر شهرهای کشور با شرایط متفاوت آب وهوایی و اقلیمی است. با خرید نهال گردو خوشه ای از مراکز معتبر و رسمی فروش نهال گردو؛ شما میتوانید به سرعت سودآوری و بازگشت سرمایه حداکثری را از باغ تجربه نمایید. 

چرا کارشناسان باغداری به ما میگویند که نهال گردو خوشه ای بخریم؟

کارشناسان باغداری و کشاورزی پس از مطالعه و بررسی ارقام نهال گردو؛ به ما توصیه میکنند تا از ارقام نهال گردو خوشه ای در باغ بهره ببریم. از مهم ترین دلایل این توصیه میتوان به اصلاحات انجام شده برروی درختان توسط متخصصین باغداری اشاره نمود. ارقام نهال گردو خوشه ای معمولا داری قدرت رشد بالاتر؛ محصول دهی بیشتر و با کیفیت و بازار پسندی بالاتری خواهند بود. بنابراین سودآوری شما از باغ افزایش خواهد یافت. همچنین به علت مقاومت بالا در برابر سرما و گرما و همچنین آفات و بیماریها؛ نگهداری از باغ گردو خوشه ای؛ معمولا با هزینه‌های کمتری همراه خواهد بود. این مورد به افزایش سودآوری باغداران از باغ کمک میکند. 

بهترین ارقام نهال گردوی خوشه ای در ایران کدام اند؟

بهترین ارقام نهال گردو خوشه ای که میتوانید در سرتاسر شهرهای کشور بکارید؛ ارقام زیر هستند:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبارگل
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 کوهستانی
 • نهال گردو ژنوتیپ مراغه
 • نهال گردو یالووا ترکیه
 • نهال گردو ژنوتیپ برتر
 • نهال گردو اسرائیلی
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر

چگونه بهترین نهال گردو خوشه ای را در باغ انتخاب کنیم؟

برای خرید نهال گردو خوشه ای ابتدا باید از ویژگی‌های هریک از ارقام نهال گردو و سازگاری آنها با شرایط موجود در باغ آگاه شوید. از این رو باید در هنگام مطالعه اطلاعات محصول در سایت پالیز؛ فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید. 

سازگاری با شرایط آب و هوایی : 

همانطور که میدانید درختان گردو تنها در شرایط آب وهوایی خاصی قادرند بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. بنابراین اولین موردی که در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو باید به آن توجه شود؛ سازگاری با شرایط آب وهوایی؛ میزان بارندگی و رطوبت و خشکی منطقه؛ نحوه دریافت نور خورشید و باد و… میباشد.

تحمل سرمایی و گرمایی : 

در مناطق سردسیری و گرمسیری؛ فقط و فقط باید ارقام نهال گردوی سازگار کاشته شود. همچنین با استفاده از اقدامات پیشگیری و محافظتی در این مناطق؛ از سوختن درختان جلوگیری نمایید.

دیرگل و یا زودگل : 

دیرگل بودن نهال گردو از سوختن جوانه‌های گل در اثر سرماهای ناگهانی جلوگیری میکند. بنابراین در مناطق سردسیری باید از نهال گردو دیرگل در باغ بهره ببرید.

ارتفاع از سطح دریا : 

ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورها در گیرایی یک رقم به حساب میاید. ارتفاع از سطح دریای شهرتان را با ارتفاع از سطح دریای مناسب برای نهال گردو موجود در سایت پالیز مقایسه نموده و در صورت سازگاری میتوانید نهال گردو را برای باغتان بخرید.

میزان باردهی :

 میزان باردهی حداکثری درختان با میزان سودآوری شما از باغ ارتباط مستقیم دارد. بنابراین باید ارقامی را در باغ بکارید که بیشترین باردهی و بالاترین کیفیت محصولات را به همراه دارند.

سن بلوغ  :

 سن بلوغ در واقع آغاز باردهی حداکثری درختان گردو است. درختان گردو خوشه ای اغلب از 3 تا 5 سالگی باردهی خود را آغاز میکنند. 

عمر اقتصادی  : 

عمر اقتصادی به شما نشان میدهد تا چندین سال از باردهی حداکثری درختان بهره مند خواهید شد. البته عمر اقتصادی درختان به سلامت درخت؛ نحوه آبیاری و نگهداری از درختان وابسته است.

نتیجه گیری

کارشناسان باغداری به ما توصیه میکنند؛ تا نهال گردویی را برای باغمان خریداری کنیم که بیشترین سازگاری و همچنین باردهی را برای ما به همراه داشته باشد. به این ترتیب بالاترین سودآوری را از باغ شاهد خواهیم بود. ارقام نهال گردو خوشه ای به علت مدل باردهی که دارند؛ سالیان سال است که مورد توجه باغداران حرفه ای و کارشناسان باغداری قرار گرفته اند. بنابراین با مطالعه اطلاعات محصول موجود در سایت پالیز باید بهترین نهال گردو خوشه ای را برای باغتان تهیه کنید.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی؛ بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شمال غربی کشورمان است. کلیه ارقام نهال گردو در این مرکز تحت نظر کارشناسان باغداری تولید و عرضه میشوند. از این رو برای کاشت در کلیه شهرهای کشورمان مناسب اند.

نهالستان پالیز نهال گردو شناسنامه دار؛ پیوندی؛ بذری؛ نهال گردو خوشه ای و ژنوتیپ را با کیفیت بالا و به صورت اصلاح شده برای کلیه نقاط کشور تولید نموده و به همراه نهال‌ها، گواهی سلامت؛ شناسنامه معتبر؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله و گواهی عاری از آفات را ارائه میدهد. همچنین با توجه به پشتیبانی‌های همه روزه توسط کارشناسان باغداری؛ شما را تا دستیابی به بهترین و پرمحصول ترین باغ گردو هدایت میکند. شما میتوانید با مطالعه سایت پالیز؛ کلیه اطلاعات لازم درباره نحوه خرید نهال گردو و کاشت آن در باغ؛ نگهداری و رسیدگی به درختان را مطالعه فرمایید. برای ارتباط با ما؛ به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری با ما همراه باشید. 

وبسایت : https://paliznahal.ir/ 

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

akun pro china akun pro hongkong akun pro filipina akun pro jepang akun pro kamboja akun pro malaysia akun pro myanmar akun pro rusiaakun pro thailand akun pro vietnam slot server rusia slot server malaysia slot luar negeri akun pro jepang akun pro jepang slot server thailand slot server luar slot server kamboja slot server thailand link server asia link server internasional link server sensasional akun pro rusia akun pro jepang akun pro prancis akun pro thailand slot server luar slot server thailand slot server amerika slot server prancis slot server hongkong slot server jepang slot server malaysia slot server myanmar slot server vietnam slot server rusia slot luar negeri slot server jepang slot server kamboja slot server myanmar slot server rusia slot server thailand slot server thailand slot luar negeri akun pro filipina akun pro myanmar akun pro malaysia akun pro rusia slot server malaysia slot server rusia slot server china slot server hongkong slot server jepang slot server kamboja slot server korea slot server malaysia slot server myanmar slot server prancis slot server rusia slot server thailand