خرید رپرتاژ آگهی

بهترین روش محوطه سازی باغ ویلا با کمترین هزینه و امکانات

اگر تصمیم دارید محوطه سازی باغ ویلا خود را با بهترین شرایط و البته صرف کمترین هزینه و امکانات، به انجام برسانید؛ لازم است که نکات و اصولی را در این زمینه را رعایت کرده و به کار ببندید. محوطه سازی باغ ویلا نیازمند به کار گیری المان هایی است که هر یک از آن ها ممکن است در فرآیند طراحی باغ، حذف شده یا به شکلی پررنگ تر مورد استفاده قرار بگیرند. به هر ترتیب این مهندسی کار است که توسط تهران گاردن به عنوان طراح و مجری طرح های محوطه سازی باغ های ویلایی، باغ های تفریحی، باغ های میوه و … به شکلی منحصر به فرد بسته به هر فضا و پتانسیل آن، به کار گرفته می شوند.

در ادامه با نگاهی به پروژه های پیاده سازی شده تهران گاردن، این موارد را دنبال می کنیم. شما با نگاهی به این نکات، می توانید برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتری برای محوطه سازی باغ خود داشته باشید.

تکنیک های محوطه سازی باغ ویلا

برای ایجاد یک محوطه زیبا و دوست داشتنی در فضای باغ ویلا، باید به استانداردهایی پرداخته شود که بدون لحاظ کردن آن ها، احتمالا مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید شد و در نهایت نیز نتیجه کار مطابق با انتظار شما نخواهد بود.

از مهم ترین استانداردها و تکنیک هایی که باید در محوطه سازی باغ ویلا به کار بگیرید، موارد زیر برجسته تر هستند:

  • هر آن چیزی که می خواهید، روی نقشه بیاورید

شاید بر این تصور باشید که نقشه کشیدن تنها برای ساخت و ساز است و در طراحی و محوطه سازی جایگاهی ندارد؛ در حالی که به هیچ وجه این طور نیست و اتفاقا برای شکل دهی به باغ ویلا، باید حتما پیش از شروع به کار یک نقشه کار واقعی و حرفه ای داشته باشید. اگر قرار بود باغ را در ابعاد مینیاتوری و ماکتی طراحی کنید، شاید این امکان وجود داشت که بدون در اختیار داشتن نقشه کار، با تسلط بر تمام فضا، بخش بندی و محوطه سازی را اجرا کنید؛ اما با توجه به این که در یک دنیای واقعی به سر می بریم و باغ ویلا از یک مساحت حداقل ۱۰۰ متری آغاز شده و می تواند تا ۱۰۰۰ متر و بیشتر فضا داشته باشد؛ باید حتما همه چیز را روی نقشه کاغذی یا آنلاین بیاورید.

  • از فضاسازی بهره ببرید

این شاید در بدو امر کمی ناشناخته و غیرضروری به نظر برسد؛ اما برای آن افرادی که در این حوزه به شکل حرفه ای فعالیت می کنند، مفهومی جدی و بسیار کاربردی است. شما باید در محوطه باغ، یک فضاسازی واقعی داشته باشید. به این معنی که مساحت باغ را بخش بندی کرده و برای قسمت های مختلف آن، برنامه ریزی های گوناگونی در نظر بگیرید. احتمالا بخشی تنها به چمن کاری به عنوان بستر کار اختصاص خواهد یافت. در قسمت هایی برای کاشت انواع درختان تزئینی یا درختان میوه تمهیدات لازم صورت می گیرد. بخشی به گل کاری و ایجاد باغچه های زیبا مربوط خواهد شد. در قسمت هایی نیز فضا را برای تعبیه تجهیزات رفاهی و تفریحی چون آلاچیق و استخر، باز خواهیم گذاشت.

تمام این موارد البته بستگی به سلیقه شما و پتانسیل های فضا دارد که تا چه اندازه برای تعبیه تجهیزات متفاوت و همین طور کاشت گل و گیاهان موجود، ظرفیت داشته باشد.

  • در به کار بردن تجهیزات غیرگیاهی زیاده روی نکنید

یکی از اشتباهاتی که برخی از افراد حین تجهیز باغ ویلا به خرج می دهند، استفاده زیاده از حد از تجهیزات غیرگیاهی چون آلاچیق، آبنما، زمین بازی، لمکده، آتشکده و … است. در نظر داشته باشید که شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک فضای سبز در باغ ویلا هستید و نباید چیزی که به وجود می آورید، هویتی دور از این مفهوم داشته باشد. از این روی دقت داشته باشید که در هر بخش از باغ، عنصر قالب شده همان فضای سبز بوده و سایر تجهیزات در میان آن ها به عنوان یک عنصر فرعی به کار گرفته شوند. این باعث خواهد شد تا با نگاه به هر سمت از باغ، چیزی که دریافت می کنید و احساس خواهید کرد فضای سبز بانشاطی باشد که برای آن از پیش هدف گذاری شده است.

سخن پایانی

سه موردی که در بالا اشاره شد؛ حاصل بررسی نمونه پروژه های مختلف در حوزه ایجاد فضای سبز در باغ ویلا بوده و با در نظر داشتن آن ها در عین سادگی، می توان برداشت به مراتب موفق تری از محوطه سازی باغ ویلا داشت. شما چه نظری در این باره دارید؟ آیا تا به حال تجربه مشابهی را پشت سر گذاشته و برای پیاده سازی آن، از چه الگوهایی کمک گرفته اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور توصیه می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.