بهترین رمان ها که داستانشان در هواپیما اتفاق میفتد

فیلم سینمایی با موضوع هواپیما

سفر با هواپیما همیشه چالشی جذاب و مهیج برای مسافران به حساب می‌آید. همه ما می‌دانیم که درصورت عدم توجه به هزینه پرواز و بلیط هواپیما، سفر هوایی بهترین و آسان‌ترین راه مسافرت به مقاصد و شهرهای داخلی و خارجی است. خرید بلیط هواپیما نخستین چالشی است که پیش از شروع یک سفر باهواپیما، با آن مواجه می‌شوید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها تهیه و رزرو بلیط از سایت‌های معتبر مانند سایت علی بابا است. تهیه بلیط هواپیما از طریق سایت این امکان را به شما میدهد که با بررسی انواع بلیطها و مقایسه رنج قیمتی آنها در نهایت مناسب‌ترین بلیط را با توجه به اولویت خود انتخاب کنید. همانطورکه گفته شد سفرهایهوایی همیشه هیجانات و جذابیتهای مخصوص به خود را به همراه دارند. همچنین زمانی که این هیجان با امنیت و در نتیجه اطمینان خاطر همراه شود لذت آن چندین برابر می‌شود. اکنون اگر می‌خواهید سفری باکیفیت و به یادماندنی را برای نخستین بار یا حتی چندمین بار در لیست خاطراتتان به ثبت برسانید، علی بابا آماده خدمترسانی به شما است.

داستانهایی که محوریت آنها بروز سوانح هوایی است

همه ما داستانها و روایت‌های متعددی از سوانح عجیب و غریب هوایی شنیده‌ایم. می‌توان گفت افراد زیادی در سراسر دنیا سفر با هواپیما را به عنوان یک چالش تلقی کرده و حتی در مواقع بسیاری از امتحان آن می‌ترسند. حقیقت آن است که با وجود همه این سوانح، همچنان سفر هوایی امن‌تر از بقیه انواع سفرها به حساب می‌آید. طبیعتا نکاتی وجود دارد که با آگاهی بر آنها می‌توانید خیال خود را آسوده‌تر کرده و سفری با آرامش بیشتر داشته باشید؛ اما این به آن معنا نیست که هر لحظه قرار است اتفاق بدی در هواپیما بیفتد!

لیست فیلم هایی با محوریت هواپیما :

 1. بی باک Fearless
 2. هیندنبورگ The Hindenburg
 3. مقصد نهایی Final Destination
 4.  پرواز کان ایر Con air
 5. لبه تیغ The Edge
 6. جان سخت 2 Die Hard
 7. پرواز ققنوس The Flight of the Phoenix
 8. شوالیه و روز Knight and Day
 9. دور افتاده Cast Away
 10. زنده Alive
 11. فیلم دور‌افتاده (Cast Away)
 12. فیلم نیرجا (Neerja)
 13. یلم یونایتد 93 (United 93) 
 14.  فیلم هوانورد (The Aviator)
 15. فیلم سالی (Sully)
فیلم سینمایی با موضوع هواپیما

مستندها و رمان‌های بسیاری در شرح حوادث واقعی یا غیرواقعی مربوط به هواپیماها وجود دارند. سازندگان مستندها در تلاش هستند تا بخشی از واقعیت یک رویداد را برای مردم به تماشا بکشند. رمان‌ها اما در بسیاری از مواقع ساخته ذهن نویسنده هستند و حتی محوریت اصلی آنها نیز گاها با چیزی که تصور می‌شود متفاوت است. اگر درپی داستانهایی با چنین محوریت و موضوعی باشید، کتاب پیش از سقوط می‌تواند انتخاب جالبی باشد. این رمان امریکایی در سال 2017 برنده جایزه ادگار شده است. داستان کتاب پیش از سقوط، با سانحه‌ای هوایی آغاز می‌شود و در ادامه سیر جالبی را به همراه دارد. کتاب‌های مختلف دیگری نیز با ژاندرهای جنایی یا حتی عاشقانه پیرامون چنین موضوعاتی وجود دارند که در صورت تمایل می‌توانید آنها را بخوانید.

نکاتی که آگاهی بر آنها استرس شما را کاهش می‌دهد

اگر از مرحله خرید بلیط هواپیما گذشته‌اید، این نکات مواردی هستند که احتمالا برای شما مفید خواهندبود. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، نکاتی در ارتباط با هواپیما و سفرهای هوایی وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند شما را از نظر روحی در شرایط آماده‌تری قرار دهد. نخستین نکته جالبی که لازم است به آن اشاره شود این است که اگر برفرض در یک سفر هوایی دچار سانحه‌ای هم بشوید، 95.7 درصد شانس نجات دارید.

بنابراین لازم نیست هر سانحه هوایی را برابر مرگ بدانید! از دیگر موارد مورد توجه، مقایسه احتمال بروز حوادث هوایی با تصادفات زمینی است. احتمال بروز حادثه رانندگی برای هر فرد یک در پنج هزار است. درحالی که ریسک حادثه در پرواز یک در 11 میلیون است. ماسک‌های اکسیژنی که برای هر فرد قرار می‌دهند، اکسیژن خیلی زیادی ندارند و تقریبا پس از 15 دقیقه استفاده از آنها اکسیژن‌شان تمام می‌شود. لازم به ذکر است که بیش از این هم به اکسیژن احتیاج پیدا نخواهیدکرد و خودتان پس از حدود 7 دقیقه استفاده از ماسک، متوجه این نکته می‌شوید.

فیلم سینمایی با موضوع هواپیما

یکی از استرسهای افرادی که فوبیای پرواز و هواپیما دارند، عدم هوشیاری خلبان یا کمک خلبان است. اگر با سیستم اتوپایلوت آشنایی داشته باشید دیگر نگرانی چندانی از این بابت ندارید. حتی جالب است بدانید که ممکن است در پروازهای مختلفی که تجربه آن را داشته‌اید، خلبان یا کمک خلبان به خواب هم رفته باشند!

درواقع در 99 درصد پروازها، هواپیما نیازی به نیروی انسانی ندارد. درمورد امار سوانح، کشورهایی که بیشترین سوانح هوایی دارند به ترتیب امریکا، روسیه و برزیل هستند. اگر مستندها و فیلمهای مختلف پیرامون سوانح را دیده باشید می‌دانید که بسیاری از این اتفاقات و حوادث با آتش‌سوزی هواپیما همراه هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که درصورت بروز آتش‌سوزی در هواپیما، فقط 90 ثانیه برای خروج زمان دارید. این درحالی است که فقط مسافران پنج یا شش ردیف اول نزدیک به در هواپیما می‌توانند از آن خارج شوند.