برنامه ریزی ثروت را به سمت من روانه کرد

سعی کنید با برنامه ریزی به سمت جلو بروید چون اگر بی برنامه گام بردارید صد در صد شکست خواهید خورد ولی اگر برنامه ریزی معینی داشته باشید پیروز خواهید شد. من با برنامه ریزی دقیق توانستم در کسب و کارم موفقیت زیادی را به دست بیاورم و محصول زیره برای من بسیار پولساز بود.

زیره سبز در بازار

یکی از قدیمی ترین روشها برای بهره بردن از خواص متعدد زیره سبز در بازار استفاده از آن درون پلو می باشد شما می توانید به آسانی بعد از شستشو دادن زیره آن را درون برنج کته یا آبکش شده قرار دهید تا در فراینده دم کشیدن برنج چمپا از عطر و بوی بی نظیر زیره و خواص آن بهره مند شوید. 

در صورتی که از علائم گوارشی همچون اسهال یا یبوست رنج می برید استفاده از دم کرده یا عرق این گیاه برای رفع این علائم و درمان بیماریها توصیه شده است.

زیره به عنوان یک چاشنی و ادویه مناسب در غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد عصاره زیره کوهی یکی از خوش عطر و بو ترین مواد غذایی به حساب می آید برای استفاده از زیره آن را به روش خام یا آسیاب شده در غذاها مصرف می کنند.

زیره سیاه در بازار تهران

هزاران سال است که در ایران برای درمان انواع بیماریها از این گیاه و زیره سیاه در بازار تهران پرخاصیت و معطر استفاده می شود زیره کوهی که یکی از نمونه های غنی و مغذی موجود در دنیا شناخته شده است از میان هفت هزار گونه زیره که در جهان وجود دارد نمونه موجود در استان خراسان به عنوان یکی از بهترینها شهرت دارد.

به طور کلی آب و هوا و شرایط خاک استان خراسان برای کشور پرورش این گیاه مغذی و معطر دارویی به شکل مطلوبی فراهم شده است و کشاورزان زیادی اقدام به پرورش این گیاه دارویی می کنند بهترین فصل برداشت زیره انتهای بهار و نیمه خرداد ماه است در صورتی که این گیاه زودتر از موعد برداشت گردد هیچگونه عطر و بویی نداشته و خواص خود را از دست می دهد و برداشت به موقع این محصول از اهمیت بسیار بالایی در حفظ کیفیت آن برخوردار است.

زیره کوهی

یکی از دانه های معطر و خوشبو زیره کوهی است که در استان خراسان رضوی با قیمت ویژه خرید و فروش می شود. یکی از مهمترین ادویه های اصیل ایرانی که در پخت انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.

 زیره کوهی است که بسیار معطر بوده و در استان خراسان به وفور کشت و برداشت می شود.

زیره که به عنوان طلای سبز شهرت دارد یکی از گیاهان دارویی و خوراکی با ارزش به حساب می آید که در طب سنتی ایرانی جایگاه بالایی داشته و برای ساخت انواع داروهای درمان بیماری به کار می رود. 

آنتی اکسیدانهای موجود در زیره کوهی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان و از بین بردن رادیکالهای آزاد مناسب به شناخته شده اند همچنین برای درمان بیماریهای قلبی و فشار خون موثر واقع می گردند.