با دور کردن آدم های منفی به اهدافم رسیدم


تصمیم گرفتم برای محقق شدن رویاهایم از هر آنچه که موجب رنجشو آزارم می شود فاصله بگیرم؛ از تمام ادم هایی که آرامش وجودم را خراب می کنند.‌ و با افکار منفیشان جلوی راهم را می گیرند. و توانستم با ذهنیت و مهارت های خودم با برنامه ریزی درست به هدفم که ثروت بود برسم و الان در حوزه پسته مشغول به فعالیت هستم. 

پسته خندان نمکی

پسته خندان نمکی قوچی به دلیل مغز درشت و فرم ظاهری لوکسی که دارد نسبت به پسته اکبری کمی گرانتر و توانسته است بیشترین میزان آمار صادراتی را به خود اختصاص بدهد.

پسته اکبری دارای ظاهری کشیده همانند بادام است اندازه پسته کله قوچی بین 80.1 تا 90.1 میلی متر مربع است پسته کله قوچی یا اکبری هر دو مدل این پسته ها از کیفیت و مرغوبیت بی نظیری برخوردارند و هر دو پسته از نوع صادراتی می باشند.

درخت پسته اکبری از میزان توان رشدی متوسطی برخوردار است ارتفاع آن متوسط، عرض درخت و تاج آن بیشتر است تفاوت پسته اکبری و کله قوچی در چیست؟ درخت پسته کله قوچی از میزان توان رشدی متوسط برخوردار است ارتفاع و عرض این درخت متوسط می باشد قطر درخت پسته کله قوچی زیاد است و در رتبه دوم کشت پس از درخت فندق قرار می گیرد.

پسته خندان امروز

پسته خندان امروز از نظر میوه دهی در دسته دیر رس قرار می گیرد و درخت پسته کله قوچی از نظر میوه دهی در دسته متوسط قرار می گیرد شکل جوانه درخت پسته اکبری کروی و کوتاه است ولی شکل ظاهری درخت پسته کله قوچی کروی مانند است.

پسته جزو خشکبار مغذی و لوکس است که در بین تمامی افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است قیمت پسته اکبری و کله قوچی هر دو به نسبت میزان درجه کیفی در بازار محاسبه می شود.

درجه سه یا آبخند پسته اکبری: مدل پسته اکبری آبخند کاملا دهن بسته است که توسط دستگاه های مکانیکی آن را تبدیل به خندان می کنند کیفیت آن به نسبت درجه یک و دو ضعیف تر است و قیمت آن هم به نسبت ارزانتر است پسته اکبری درجه سه عمدتا به کشورهای عراق و روسیه صادر می شود چرا که از طرفداران این پسته می باشند.

شرکت پسته خندان کرمان

شرکت پسته خندان کرمان 50 درصد پسته را صادر می کند و 50 درصد دیگر را نمایندگی های خصوصی صادر می کنند. ارز حاصل از صادرات پسته در سال 1369 معادل 259.4 میلیون دلار و در سال 1382 معادل 679.9 میلیون دلار بوده است.

به طور یقین می توان گفت ایران منحصرا تولید کننده پسته بصورت عمده می باشد بیشترین میزان پسته دستچین مربوط به منطقه انار و بعد مناطق رفسنجان، سیرجان و فیض آباد خراسان رضوی است که برداشته می شود.