انواع اقامتگاه های موجود در سفرها

اقامت یکی از مسائلی است که باید حتما پیش از شروع سفر درمورد آن تصمیم گرفت. هیچ فرقی نمی کند چه نوع اقامتگاهی را برای سفرتان در نظر گرفته باشید. چه بخواهید در لوکس ترین هتل ها اقامت کنید و چه قصد اجاره روزانه را داشته باشید، در هر دو صورت باید از قبل برنامه ریزی کرده و به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. 

می دانید که اجاره اقامتگاه مناسب تاثیر مستقیمی روی کیفیت سفر شما خواهد داشت و طبیعتا بخش زیادی از هزینه های سفر را هم به خود اختصاص می دهد. همین باعث شده تا اهمیت اقامتگاه در سفرها دو چندان شود. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که در شرایطی خاص به دلیل پیدا نکردن اقامتگاه مناسب و یا قیمت های نامتعارف، مجبور شده باشید سفرتان را کنسل کنید و یا به زمان دیگری موکول کنید. برخی افراد نیز که به هر دلیلی نمی توانند سفرشان را کنسل کنند، درصورت پیدا نکردن اقامتگاه مناسب رنج خوابیدن در ماشین و یا چادر مسافرتی را تحمل می کنند تا بتوانند به کارشان برسند. 

در ادامه می خواهیم راحت ترین راه های اجاره اقامتگاه در سفر را با هم مرور کنیم تا خیالتان راحت شود و برای سفر رفتن دلتان را به دریا بزنید. 

  1. هتل 

از آنجایی که امروزه در اکثر شهرها هتل هایی با امکانات مناسب وجود دارد و رزرو اتاق در هتل کار آسانی است، هتل ها معمولا اولین گزینه برای مسافران هستند. در شهرهای شمالی هم هتل های متعددی وجود دارند که می توانید با یک جستجوی ساده اطلاعات آن ها را پیدا کرده و اتاقی را رزرو کنید. رزرو هتل کار آسانی است، اما مقرون به صرفه نیست. مخصوصا اگر طول مدت سفر و تعدادتان زیاد باشد. 

  1. اقامتگاه های بوم گردی 

یکی دیگر از گزینه های پیش روی مسافران برای اقامت، اجاره اقامتگاه بوم گردی است. اگر دوست دارید در فضایی سنتی تر و با حال و هوای گرم تر و صمیمی تر اقامت کنید و هزینه های مربوط به اقامتتان را کاهش دهید، می توانید به اقامتگاه های بوم گردی سری بزنید. در این نوع اقامتگاه ها معمولا یک اتاق در اختیار شما قرار می گیرد و آشپزخانه و سرویس بهداشتی با دیگر میهمانان مشترک است. شما می توانید برای سفرهای کوتاه و چند روزه به این نوع بوم گردی ها مراجعه کنید. در برخی از این نوع اقامتگاه ها نیز یک سوئیت کامل در اختیارتان قرار می گیرد. طبیعتا در این دسته اقامتگاه های بوم گردی اجاره بهای بیشتری از شما دریافت می کنند.  

تعداد اقامتگاه‌ های بوم گردی در برخی شهرها از جمله، شهرهای ساحلی توریستی خیلی کم است؛ اما باز هم می‌توان از طریق سامانه‌های رزرو آنلاین سوئیت و ویلا مانند وبسایت گردشگری لیدوماتریپ برای رزرو این نوع اقامتگاه‌های ارزان اقدام کرد. 

  1. ویلا و سوئیت 
نکات مهمی که برای خرید ملک و ویلا در شمال کشور باید مد نظر داشته باشید |  کیلیدمگ

اگر تمایلی به اقامت در هتل و اقامتگاه های بوم گردی ندارید و می خواهید در محیطی بزرگ تر و آزادتر اقامت داشته باشید می توانید ویلا، آپارتمان و یا سوئیت های موجود در هر یک از شهرها را برای اقامت انتخاب کنید. برای اجاره ویلا و سوئیت دو روش متفاوت پیش روی گردشگران است. اولین روش اجاره اقامتگاه به شکل حضوری و روش دوم رزرو و اجاره آنلاین سوئیت و ویلا است. اگر دغدغه اصلی شما پایین آوردن هزینه‌ها باشد باید روش‌های کهنه و قدیمی را هم کنار بگذارید. 

از طرفی هنگام انتخاب سوئیت و یا ویلا و منزل مبله گزینه های بیشتر و متنوع تری پیش روی شما قرار می گیرد. به طور مثال شما می توانید با اجاره سوئیت در مشهد راحت تر به فعالیت های شخصی خود بپردازید و همینطور دیگر نیازی نیست برای صرف غذا حتما به رستوران مراجعه کنید. شما می توانید به راحتی در این خانه ها آشپزی کنید و از امکانات کامل خانه استفاده کنید. 

اجاره ویلا و سوئیت در بازار دلالان نه تنها دردسرهایی به دنبال دارد بلکه شما را وادار به پرداخت هزینه ‌های اضافی و نامعقول می‌کند. در تمام طول سال و به خصوص در ایام تعطیل دغدغه‌ی پیدا نکردن اقامتگاه مناسب باعث می‌شود به افراد سودجو اعتماد کرده و به قیمت‌گذاری ‌های سلیقه‌ای تن دهیم. از آنجایی که بازار دلالان از هیچ قانونی برای اجاره سوئیت و ویلا پیروی نمی‌کنند مسافران هم برای اقامت مجبور به پرداخت هزینه‌ های غیرمنطقی و بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن اقامتگاه هستند. 

اما روش دوم برای اجاره اقامتگاه، اجاره ویلا در شیراز از طریق سایت های رزرو آنلاین است. چنانچه در انتخاب سامانه رزرو اینترنتی دقت کافی داشته باشید و به سراغ سایت‌ های معتبر بروید این روش می‌تواند انتخاب معقول، منطقی، به صرفه و مطمئنی برای اجاره اقامتگاه باشد. 

چرا رزرو اینترنتی؟ 

اگر تا به حال تجربه رزرو اینترنتی را نداشته باشید، ممکن است با این روش احساس راحتی نکنید و یا اطمینان کافی به پرداخت آنلاین نداشته باشید. اما وقتی روش هایی وجود دارد که کار را برای شما راحت می کن و می توانید بدون دغدغه و دردسر به خواسته‌تان برسید، چرا بایدهنوز هم از همان روش‌های سخت‌ قبلی استفاده کنید؟ 

اجاره انواع اقامتگاه ها در سراسر ایران، از شمال تا جنوب و از دورافتاده ترین روستاها تا کلان شهرها، امروزه تنها در چند دقیقه و بدون این که نیاز به حضور در مقصد باشد، امکان پذیر است. با چند کلیک ساده می‌توانید از چندین روز قبل از سفر، اقامتگاه مورد نظر خود را پیدا کرده و با پرداخت هزینه آن را رزرو نمایید. یکی از محاسن این روش این است که به راحتی می‌توانید تمام انواع مختلف اقامتگاه را بررسی و با هم مقایسه کنید و با توجه به معیارهای دلخواه و بودجه ‌ای که مد نظر دارید برای اجاره سوئیت در شمال تصمیم بگیرید. 

لیدوماتریپ درگاهی مطمئن برای اجاره انواع اقامتگاه در سراسر کشور 

وبسایت گردشگری لیدوماتریپ یکی از پلتفرم های معتبر فعال در زمینه رزرو آنلاین اقامتگاه است که بیش از ۷ هزار اقامتگاه (اعم از ویلا، سوئیت، آپارتمان، هتل و اقامتگاه بوم گردی) در سرتاسر کشور، از دورترین روستاها تا کلان شهرها را پوشش داده است. 

شما با مراجعه به سایت و پس از وارد کردن نام شهر مقصدتان در نوار مربوطه، انواع اقامتگاه های موجود در سایت را مشاهده می کنید. هم چنین می توانید با استفاده از فیلترهای موجود در سایت، جزئیات بیشتری را تعیین کنید تا بر این اساس اقامتگاه های متناسب با نیازتان پیش روی شما قرار بگیرد. بعد از مطالعه‌ی اطلاعات کامل و مشاهده‌ی تصاویر مربوط به هر اقامتگاه می توانید بین اقامتگاه ها مقایسه انجام دهید و سپس نزدیک ترین گزینه به استانداردها و سلیقه‌تان را انتخاب و رزرو کنید. 

لازم است بدانید رزرو اولیه کاملا رایگان بوده و تا زمانی که رزرو قطعی نشده و از سمت میزبان تایید نشده باشد هیچ مبلغی از شما دریافت نمی شود. تیم پشتیبانی لیدوماتریپ نیز همه روزه (حتی در ایام تعطیل) به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مسافران بوده و در صورت بروز هرگونه مشکلی، سریعا در صدد رفع آن بر می آیند.