خرید رپرتاژ آگهی

اثر مرکب


آخرین کتابی که در دست مطالعه داشتم و چند روز پیش از خواندن آن فارغ شدم کتاب تاثیرگذار اثر مرکب نوشته‌ی دارن هاردی و ترجمه‌ی محمود جولایی بود و آنچنان از خواندن این کتاب به هیجان آمدم که تصمیم گرفتم در این نوشته چند سطری را به نقد و بررسی کتاب دارن هاردی بپردازم. هاردی به راستی مفهوم اثر مرکب را در سطر به سطر این کتاب به زیبایی توضیح می‌دهد. اما چیزی که مخاطب را برای خواندن کتاب اثر مرکب تشویق می‌کند، این است که نویسنده به زیبایی توان این را دارد که مخاطب را قانع کند که خواندن این کتاب تا چه اندازه می‌تواند بر مسیر زندگی و پیشرفت وی تاثیر‌گذار باشد.


 
کتاب اثر مرکب

زمانی که کتاب اثر مرکب را مطالعه می‌کردم، حتی کوچکترین موضوعی که به آن علاقه نداشته باشم هم پیدا نکردم. اما زیبایی کتاب اثر مرکب که من را مجذوب خود کرد این بود که، برای اجرای دستورالعمل‌های این کتاب، با کوچکترین دشواری‌ای روبرو نشدم. می‌دانم که عاداتم به شدت قدرتمند هستند اما به توصیه‌ی کتاب اثر مرکب گوش کردم و آنان که مثبت بودند را در زندگی‌ام پرورش دادم.


اثر مرکب چیست؟

اثر مرکب چیست؟ یعنی بررسی تاثیر انجام مداوم و همیشگی کارهایی هر چند بسیار کوچک. کتاب به سادگی بیان می‌کند که، تداوم در انجام اعمالی هرچند کوچک و جزئی در دراز مدت موفقیت شما را تضمین می‌کند و تداوم بیش از شتابزدگی شما را به موفقیت نزدیک می‌کند. عناوین فصل‌های کتاب اثر مرکب بسیار ساده‌اند چرا که نویسنده معتقد است که موفقیت دیگر یک راز و رمز پیچیده نیست بلکه همان کارهای ساده است که همه‌ی ما آنها را می‌دانیم اما از انجام آنها غفلت می‌کنیم. اگر شش راهکاری که کتاب اثر مرکب عنوان داشته است را به ترتیب بکار گیرید می‌بینید بدون اینکه کار عجیب و غریبی انجام دهید، موفقیت شما نسبت به گذشته، چند برابر می‌شود.

 
کتاب اثر مرکب

خلاصه کتاب اثر مرکب

اثر مرکب می‌گوید، اگر می‌خواهید تغییر کنید و زندگی خود را نجات دهید، باید در گام اول نسبت به مشکلاتتان آگاه شوید. اگر می‌خواهید از جایی که هستید به جای بهتری بروید و هدف مشخصی برای خود تعیین کر‌ده‌اید باید بتوانید درک درستی از انتخاب‌هایی که می‌تواند شما را از هدفتان دور کند و یا به هدفتان نزدیک کند داشته‌باشید. اثر مرکب میگوید که شما توانایی کنترل و تغییر هرچیزی را دارید. تنها کافیست به جای غرق شدن در گذشته انرژیتان را جمع کرده و از اول شروع کنید و از اشتباهات گذشته به عنوان تجربه‌ی امروزتان استفاده کنید. اثر مرکب به شفافی بیان می‌کند که، اگر می‌خواهید تغییر ایجاد کنید باید عادات و رفتارهای خوب در خود ایجاد کرده و آنها را تقویت کنید که به این عمل در کتاب اصطلاحا تکانش می گویند. تکانش یعنی ریتمی ثابت قدم، دائمی و منظم برای زندگیتان داشته باشید.

آشنایی با دارن هاردی نویسنده‌ی اثر مرکب

دارن هاردی نویسنده ی کتاب موفق اثر مرکب یک رهبر کارآفرینی موفق آمریکایی است که در رزومه‌ی خود شاگردان بسیار موفقی از جمله، استیو جابز، ریچارد برنسون، دونالد ترامپ، جف بزوس و .. را دارد. او ناشر و ویراستار سابق مجله موفقیت است و نویسنده‌ای بنام در حوزه روانشناسی موفقیت در سطح بین‌المللی است. او بهترین اطلاعات و استراتژی‌های موفقیت را در کتاب اثر مرکب جمع‌آوری کرده و با همین کتاب به تنهایی تحولات عظیمی در زندگی میلیون‌ها انسان ایجاد کرده است. آثار برجسته‌ی دارن هاردی عبارتند از:
اثر مرکب
ترن هوایی کارآفرینی
امسال تکرار نخواهد شد
استثنا باشید
بهترین سال زندگی تو
دیوانگان ثروت ساز


بهترین ترجمه‌ی کتاب اثر مرکب

مترجمین زیادی در ایران زحمت به فارسی برگرداندن کتاب اثر مرکب را کشیده‌اند و ترجمه‌های زیادی از این کتاب در بازار موجود است. اما بنظر من قوی‌ترین ترجمه‌ی کتاب اثر مرکب نوشته‌ی محمود جولایی است که در سایت راز موفقیت به فروش میرسد. چرا که او خود یک نویسنده‌ی حوزه‌ی موفقیت است و کتاب‌های بسیاری در حوزه‌ی روانشناسی موفقیت تالیف کرده و از طرفی، مدرس موفقیت فردی است و شاگردان زیادی در ایران دارد. استاد محمود جولایی به سادگی توان بومی‌سازی آموزه‌های اساتید بزرگ جهان با فرهنگ و شرایط ایران را دارد از این رو ترجمه‌ای روان و قابل درک برای کتاب اثر مرکب ارائه داده‌است.


چرا اثر مرکب

عموم افراد وقتی به موفقیت فکر می‌کنند اولین چیزی که در ذهنشان می‌آید، فراوانی پول و جذب ثروت است.اما در فرهنگ لغت موفقیت یعنی رسیدن به یک هدف که این می‌تواند شامل سلامتی، روابط اجتماعی و بین فردی ماهم باشد. چرا بسیاری از افراد در پیمودن مسیر موفقیت، شکست می‌خورند؟ کتاب اثر مرکب به این پرسش پاسخی درخور با ذکر مثال‌هایی از زندگی واقعی افراد داده است. کتاب اثر مرکب همان کتابی است که همیشه به کار می‌آید و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، چراکه مثال‌های او همگی واقعی و قابل لمس هستند. اثر مرکب به زبان ساده می‌گوید اگر می‌خواهید موفق شوید و زندگیتان در مسیر درست شروع به حرکت کند تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که شروع کنید و شروع کنید.


 
کتاب اثر مرکب

نقد و بررسی بزرگان در مورد کتاب اثر مرکب

«دارن هاردی چشم‌اندازی وسیع از چیزهایی دارد که برای موفقیت لازم‌اند و آنها را در کتاب اثر مرکب ارائه می‌دهد. او کارشناسی با حسن نیت است که تجربیات دسته اولش را با شما به اشتراک گذاشته است تا به شما در دستیابی به موفقیت بزرگ کمک کند. کار کتاب اثر مرکب چیزی بیشتر از به هیجان آوردن شماست، اثر مرکب به شما برنامه می‌دهد و من خواندنش را به شما توصیه می‌کنم.» مارکس سنبرن، کارشناس رهبری و نویسنده کتاب پرفروش راه و روش فرد.
«دارن هاردی کتاب اثر مرکب را در زمینه موفقیت و پیشرفت شخصی نوشته است. اگر دنبال یک راهنمای واقعی هستید برنامه‌ای واقعی با ابزارهایی واقعی که می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد و به رویاهایتان تحقق بخشد، اثر مرکب همان است که دنبالش هستید. من می‌خواهم با استفاده از آموزه‌های این کتاب و بررسی زندگی گذشته‌ام بر اساس آن بفهمم در چه زمینه‌هایی از زندگی شخصی‌ام نیاز به بازنگری و تلاش بیشتر دارم. ده جلد از کتاب اثر مرکب را بخرید، یکی را برای خودتان نگه دارید و نه جلد دیگر را به کسانی هدیه دهید که دوستشان دارید. کسانی که کتاب را به آن‌ها می‌دهید، از شما سپاسگزار خواهند شد.» دیوید باخ؛ نویسنده هشت کتاب پرفروش نیویورک تایمز از جمله میلیونر خودکار.